Sanal kart avantajları neler?

Paranızı hangi sanal kart korur? Yararları nelerdir? Bu yazımızda sizler için sanal kart ve yararları hakkında bilgiler topladık.

Günümüzde epeyce tanınan olan sanal kart sistemi, fiziki kartların yol açtığı karmaşayı ortadan kaldırmak için birçok vatandaş tarafından tercih edilen bir usul haline geldi. İnternetten alışveriş uzun müddettir hayatımızda. Birden fazla satın alma olağan bir mağazadan yapılabilir. Araştırmalar, online alışverişlerde sanal kart kullanımının her geçen gün arttığını gösteriyor. Pekala sanal kart ne manaya geliyor? Hangi avantajlara sahibiz? Bu içeriğimizde sizler için sanal kart ve yararları hakkında bilgiler topladık.

Paranızı inançta tutan sanal kart nedir?

Sanal kart; Bankalardan alabileceğiniz karta tipi olarak tanınabilir, fiziki kartlarda üzere kart numarası ve CVC kodu üzere bilgilerinin içerir ve yalnızca internet ortamında bulunur. Fizikî kart ile sanal kart ortasındaki tek fark yalnızca online olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Ayrıyeten sanal kartlar, kullandığınız fizikî kredi kartınıza nazaran çalışır. Sanal kart limiti, kullanıcının şahsî kararına ile belirlenir. Sanal kart üzerinden yapacağınız harcamalar sanal karta aktardığınız bakiyeden düşülür.

Bu kartı yalnızca müşterisi olduğunuz bankalardan edinebileceğinizi unutmayınız. Maalesef Ülkemizde birçok başka hizmet veren sanal kart kuruluşu kanunen yasak olduğu için yalnızca bankalardan temin edilebilir. Sanal kart kullanırken şahsî bilgilerinizi paylaşmak süratli ve inançlı bir halde online alışveriş yapabilirsiniz. Bu noktada süreçlerin fiziki kartlara nazaran daha süratli olduğunu belirtmek isterim.

Sanal kartlar ne işe fayda?

Özellikle ülkemizde internetten alışverişi yaparken güvenlik nedeniyle kart bilgilerini paylaşmaktan çekinenlerin sayısı epeyce fazla. Şahsî bilgileri çevrimiçi olarak paylaşılması bazen korkuya ve dolandırılma korkusuna neden olabiliyor. Bu nedenle bu türlü bir kaygınız varsa sanal kart kullanmak sizin için en inançlı yol olacaktır.

Sanal Kart nasıl oluşturulur?

Kişisel kart üretimi, kredi kartına olan her bankanın dijital versiyonu üzerinden kolay yapılabilir. Genel olarak, menüyü kullanarak görsel bir harita oluşturma sürecinde basitçe gezinebilirsiniz. Uygulamada “Harita Ayarları”. Sanal kart oluşturmada zorlanan kullanıcılar kendilerine en yakın banka şubesi temsilciler aracılığıyla sanal kart oluşturabilir.

Sanal kartın avantajları nelerdir?

  • Kart bilgilerinizi inançta kalıyor.
  • Bu, aktarılan ölçü kadar satın almak mümkün olduğundan daha büyük kayıpları önler.
  • Her an sistemden silinebilir ve yeni bilgilerle oluşturulabilir.
  • Dosya fiyatı olmadığı için kart fiyatı de yok.

Sanal kartın en büyük avantajı kart bilgileri makus şahısların eline geçse bile kullanıcı için hiçbir risk oluşturmamasıdır. Kendilerine aktarılan para bir satın alma olduğu için borca ​​veya dolandırıcılığa girme riski yoktur. fizikî kartlara nazaran sanal kartlar kullanıcı tarafından istenildiği vakit sistemden kaldırılabilir. belge fiyatı olmadığı için kart fiyatı de yoktur ve kullanımı büsbütün fiyatsızdır.

Birçok alışveriş merkezinden sanal kart müracaatlarında özel indirim ve kampanyalardan faydalanmak da bir öteki avantajlar Bu kampanyalar sayesinde örneğin aylık kahve gereksiniminizi fiyatsız karşılayabilirsiniz. Birtakım bankalar sanal kartlarda harcama yaparken bile yararlı programlar yapabiliyor. Sanal kart satın almadan evvel hangi bankanın avantajlar sağladığına bakmak güzel bir fikir olabilir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu