Apple’ın Karma Gerçeklik başlığı gecikecek

Apple’ın Karma Gerçeklik kulaklığı, Ocak ayındaki lansmanda yer almayacak. Savlara nazaran model bir sonraki tanıtıma ertelenecek.

Apple, karma gerçeklik başlığı ile ilgili kıymetli gelişmeler yaşanıyor. Çünkü hem işletim sistemi hem de tanıtım tarihi değişiyor. Apple’ın aygıtın işletim sisteminin ismini rOS’tan (Gerçeklik İşletim Sistemi) xrOS’a (Genişletilmiş Gerçeklik İşletim Sistemi) değiştirdiği bildirilmişti. Artık ise Ming-Chi Kuo, Twitter adresinden gecikmeyle ilgili ayrıntıları paylaştı.

Apple’ın Karma Gerçeklik başlığı ertelendi

Kuo’ya nazaran Apple’ın Karma Gerçeklik kulaklığının piyasaya sürülmesi, gelecek yılın ikinci yarısına ertelendi. Kuo tweet’inde, Apple’ın tedarik zinciriyle ilgili yaptığı anketine vurgu yaptı. Ankete nazaran AR/VR başlığının önümüzdeki yılın ikinci yarısına kadar piyasaya çıkması mümkün görünmüyor.

Analist, yazılım meselelerinin kulaklığı engellediğini ve bileşenlerin 2023’ün birinci ve ikinci çeyreğinde Apple’a gönderilebileceğini söyledi. Aygıtın toplu sevkiyatlarındaki gecikme ise Apple’ın 500 bin altında üretim yapmasına neden olacak.

Bu kapsamda Apple’ın kulaklığı 2023’ün ikinci yarısında kadar ertelendiğini düşünüyor; Sevkiyatlarda büyük eksiklik bekleniyor. Kuo haklıysa, özgün varsayım aralığına kıyasla gelecek yıl sevk edilen ünitelerde %38 ila %58’lik bir düşüş yaşanacak. Aygıtın söylentilere nazaran fiyat aralığı ise 3.000 dolar düzeyinde olacak ve Apple bu modelle 2.2 milyar dolar üzere bir ciro elde edebilir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu