Software AG Türkiye iki kat büyüyecek

Kendi büyürken ekosistemine de uzmanlık alanlarını geliştirme fırsatı sunan şirketin bölgede bilinirliği her geçen gün artıyor.

Software AG Türkiye iki kat büyüyecek

Sorumluluk alanına Katar’ın da eklendiği 2019 yılında başarılı iş sonuçları elde eden ve yüzde 125 oranında büyüdüğünü açıklayan Software AG, gelecek yıl için vites büyüttü. Software AG Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker, “Software Türkiye olarak, çok farklı ülkelerin sorumluluğunu üstlenen, çok büyük ve değişik projeler yapan bir tertip haline geldik. Buradan aldığımız güçle 2020 yılı için kendimize yüzde 225 üzere argümanlı bir büyüme maksadı koyduk. Bu gayesi gerçekleştirmek için kararlılıkla çalışacağız” dedi.

Ekonomik zorluklara karşı tahlil Büyük Veri’de…

Türkiye’de ekonomik zorlukları aşmak isteyen şirketlerin, sahip oldukları Büyük Veri’den yarar çıkarmaya yöneldiklerini kaydeden Ebru Kılıç Eker, Ayaydın-Miroglio Kümesi ile Aras Kargo’da imza attıkları muvaffakiyet öyküsünü örnek olarak verdi, Turkcell ile de Objelerin İnterneti platformunda bir stratejik iştirak yaptıklarını duyurdu.

Ebru Kılıç Eker, kelamlarına şöyle devam etti: “Şirketler maliyetleri düşürmek ve kimi hususlarda çok süratli aksiyon alabilmek için datadan bedel elde edebilecekleri projelere yöneliyor. Bunlar, Software AG olarak bizim uzman ve başarılı olduğumuz alanlar. Biz her vakit bir mana yüklenebildiği takdirde bilginin kıymetli olduğunu vurguluyoruz. Bu doğrultuda dünyanın birinci patentli Dijital İş Platformu ile şirketlere dijital dönüşüm seyahatinde rehberlik ediyoruz. Zira bilgiyi yarara dönüştürmek için platform yaklaşımı büyük kıymet taşıyor. Bu süreçte mevcut durum tahlillerini yaparak yol haritalarını çizmek ve uçtan uca entegrasyon için altyapıyı hazırlamak konusunda şirketlerin yanında yer alıyoruz.”

Software AG Türkiye ekosistemiyle birlikte büyüyor

Katar’ın da sorumluluk alanına katılmasıyla oluşan çeşitliliğin kendilerine büyük fayda sağladığını belirten Ebru Kılıç Eker, “Türkiye’de öğrendiklerimizi Katar’da, Katar’da öğrendiklerimizi Türkiye’de uygulama bahtı buluyoruz. Ülkeler ortasında tecrübe ve bilgi akışını muvaffakiyetle yapabildiğimiz için 2019 yılında yüzde 125 üzere kıymetli oranda bir büyüme yakaladık. Katar’daki işler için Türkiye’deki partnerlerimizi kullanmaya başlayınca burada çok güçlü partner ekosistemimiz oluştu. Biz büyürken, partner ekosistemimiz de dikeyde uzmanlık alanlarını geliştirme fırsatı buldu. Bölgede bilinirliğimiz ve fırsatlar artarken verimli iş iştirakleri gündeme geliyor” diye konuştu.

Software AG Türkiye’nin başarılı projeleriyle küresel çapta dikkatleri üzerinde topladığını vurgulayan Eker, “2019 yılında gerçekleştirdiğimiz eşsiz projeler, Software AG Global’in Türkiye’deki takımımıza olan itimadını pekiştirdi” dedi.

Başa dön tuşu