Sony PlayStation Plus, Xbox’da yer alabilir mi?

Oyun dünyasının en değerli iki rakibin Sony PS Plus ve Xbox Game Pass için geçmiş periyotta birbirlerine teklif yaptığı lakin iki tarafın da bu duruma sıcak bakmadığı bildirildi.

Microsoft’un Blizzard-Activision şirketini satın almak istemesi ile farklı ülkelerde başlatılan inceleme süreçleri ile ilgili sıra dışı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Temelinde Xbox üzerinde PlayStation Plusveya Playstation üzerinde Xbox Game Pass hizmetinin sunulma ihtimali bir devir gündemde yer almıştı. 

Sony PlayStation Plus ve Xbox Game Pass hakkında enteresan çeken iddia

Sık sık gündemde yer almayı başaran Sony, bilindiği üzere Activision-Blizzard satın alımına sıcak bakmıyor ve Call of Duty özelinde ise Xbox Game Pass hizmetinin yani böylece Microsoft’un tek taraflı bir avantaj elde edeceği bildiriliyor. İngiltere Rekabet Kurumu’na sunulan raporlar, çeşitli bilgileri de gündeme getirdi. Günümüzde internet dünyasında abonelik gerektiren hizmetler hayli tanınan bir noktada yer alıyor. Örnek vermek gerekirse Netflix abonelik sisteminin Apple TV+ yahut Disney Plus içerisine entegre edildiğini görmek mümkündür. Oyun dünyası için bu durum biraz daha farklı halde ilerliyor. Şöyle ki EA Play aboneliğini Xbox Game Pass içerisinde görebilirsiniz.

Daha evvelki periyotlarda Xbox Game Pass ve Play Station Plus ortasında da bir etkileşim olduğu biliniyor. Yani bilindiği üzere taraflar birbirine entegrasyon teklifinde bulunmuştur. İki tarafında aktardığı bilgilere nazaran PlayStation Plus hizmetinin Xbox entegrasyonuna pek de sıcak bakmazken, Sony daha yakın durmuş gözüküyor. Artık ise her iki tarafta birbirini ilerlemeyi engellemek ile suçluyor. Oyun dünyasında ve başka kesimlerde elbette ki şirketlerin işbirliği içerisinde hareket etmeleri mümkün değil. Zira şirketler kitlelerini rakiplerine kaptırmamak için her vakit bir adım önde olmaya çalışıyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu