Call of Duty: Mobile iki ayda 170 milyon indirmeyi aştı!

FPS (Birinci şahıs nişancı) oyunlarının başında gelen Call of Duty, taşınabilir versiyonu ile 1 Ekim 2019 tarihinde taşınabilir mağazalarda yerini almıştı. Oyun yayınlanan son rapora nazaran önemli bir indirme başarısı yakalayarak, yeniden isminden kelam ettirmeyi başardı.

Call of Duty: Mobile iki ayda 170 milyon indirmeyi aştı!

Önde gelen tahlil firmalarından biri olan Sensor Tower’a nazaran Activision Publishing Inc. tarafından yayınlanan Call of Duty: Mobile, geçtiğimiz ay içerisinde 21 milyondan fazla indirildi. Sevilen FPS oyunu, çıkış ayında ise 146 milyondan fazla indirme ile, tabir yerinde ise tepeyi yaşadı.

Çin merkezli oyun devi Tencent tarafından geliştirilen Call of Duty Mobile’ın ülkelere nazaran indirme sayıları ise şu halde; 

ABD’de yaklaşık 28,5 milyon indirme ile dünya genelinde tüm indirmelerin yüzde 16,6’sını kapsamakta. Sırası ile Hindistan 17.5 milyon ile yüzde 10.2, Brezilya 12 milyon indirme ile yüzde 7 olarak indirmelerin büyük çoğunluğunu elinde bulunduruyor. Oyun, Google Play üzerinden 89 milyon indirme sayısını yakalarken, iOS platformunda ise 83 milyon indirme sayısı ile önemli bir muvaffakiyete imza attı.

Tencent’in Timi stüdyosu tarafından geliştirilen ve oynaması fiyatsız olan oyun; yeni mod, silah ve karakter güncellemeleri ile daima etkin halde tutulmaya devam edilerek, en büyük rakibi PUBG Mobile ile ortasındaki farkı kapatmayı hedefliyor üzere görünüyor.

Başa dön tuşu