Tamamen yüklü Tesla Semi testten geçti

Tesla’nın birinci elektrikli kamyonu Tesla Semi, teslimden dört gün evvel test sürüşünden geçti. Araç, 804 kilometrelik arayı problemsiz formda tamamladı.

Tesla’nın uzun vakitten beri merak edilen Tesla Semi modeli için test sürüşü yapıldı. Tesla CEO’su Elon Musk, yeni aracın test sürüşünün tamamlandığını duyurdu. Test, azamî tartıda 804 kilometrelik seyahat ile yapıldı.  “Tesla grubu, 81.000 libre yükünde bir Tesla Semi ile 500 millik bir sürüşü tamamladı!” diyen Elon Musk, test sonuçlarından mutlu.

2017’de duyurulan Tesla Semi Class 8 elektrikli araç, ertelenen lansman tarihi ile uzun vakitten beri gündem olmuştu. Bu ertelemeler araç için beklentileri düşürse de Tesla Semi’nin yeni testleri umut verici.

Tesla Semi özellikleri

Tesla’nın yeni Semi modeli dikkat çeken dizayna sahip. Azamî yük yüklendiğinde araç 20 saniyede 100 kilometreye ulaşabiliyor. Araba üreticisi, büsbütün elektrikli yeni aracının birinci teslimatlarını 1 Aralık Perşembe günü yapacak. Zaman teslim, Tesla’nın Giga Nevada tesisinde özel bir aktiflikte gerçekleşecek ve birinci müşteri içecek devi Pepsi olacak. Tesla, 2025 yılına kadar Kuzey Amerika’daki üretimini yıllık 50.000 adede çıkarmayı hedefliyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu