Tatilleri Bu Klasik Noel Gelenekleriyle Kutlayın

Yılın en olağanüstü zamanı! Tatiller geldi, bu da süslemelere orta verme ve şenlikli cümbüş ve aile birlikteliğiyle dolu bir döneme hazırlanma vakti manasına geliyor. Sevdiklerinizle anılar biriktirmek için birtakım eşsiz Noel gelenekleri başlatmaktan daha düzgün bir yol olabilir mi? Tatil dönemi boyunca kutlama yapmanın birtakım yaratıcı yollarına göz atalım.

Başlamak için Kimi Noel Gelenekleri

Ters Advent Takvimi

Tersine bir advent takvimi, bu tatil döneminde geri vermek için mükemmel bir yoldur. Aralık ayının her günü, kutunuza daha az şanslı olanlara bağışlayabileceğiniz bir eşya ekleyin. Aralık ayının sonunda, yalnızca ailenize değil, tıpkı vakitte toplumunuzun en çok muhtaçlığı olan üyelerine de sevinç getirecek bağışlarla dolu bir kutunuz olacak. Bu, çocukların armağan almanın yanı sıra vermenin değerini anlamalarını sağlayan şahane bir gelenektir.

Kendin Yap Süs Takası

Süs takasları Noel vakti her vakit popülerdir – lakin neden yeni bir şey denemiyorsunuz? Birbirinize ikram olarak süs almak yerine, birbiriniz için kendi süslerinizi yapın! Hatta bunu aile üyeleri ortasında bir müsabaka haline getirebilirsiniz – en yaratıcı süsü yapan bir ödül kazanır! Bu yalnızca eğlenceli bir aktiflik olmakla kalmayacak, birebir vakitte ailelerin her yıl mesken üretimi süslerini astıklarında paha verebilecekleri kalıcı anılar da yaratacaktır.

Noel Müziği

Hiçbir şey ilahi söylemek kadar “Noel” demez! “Silent Night”, “Jingle Bells” ve “Joy to the World” üzere klasik ilahilerden oluşan bir liste hazırlayın ve bunları arkadaşlarınızla yahut aile üyelerinizle sırayla söyleyin. Hatta yabancılarla tatil sevinci yaymak için dışarı bile çıkabilirsiniz! İçeride kalmayı tercih ediyorsanız, çevrimiçi olarak da katılabileceğiniz pek çok sanal ilahi fırsatı var.

Çirkin Kazak Partisi

Çirkin bir kazak partisi olmadan Noel nasıl olurdu? Katılan herkes en nahoş bayramlık kazağını getirsin ve gururla giysin! Hatta işi daha da ileri götürüp herkesin kimin kazağının en berbat (ya da en şirin!) olduğuna oy vermesini sağlayabilirsiniz. Bu sevinçli geleneğin Noel bittikten sonra da sürecek eğlenceli anılar yaratacağından emin olabilirsiniz.

Aile Fotoğrafı Çöpçü Avı

Fotoğraflı bir çöpçü avı, ailelerin tatil ruhuna girerken birlikte kaliteli vakit geçirmeleri için kusursuz bir yoldur. Konutunuzdaki yahut mahallenizdeki bir noktadan başkasına giden ipuçları oluşturun ve yol boyunca fotoğraf çekin! Çöpçü avının sonunda, Noel Günü’ndeki tüm eğlenceli maceralarınızı gösteren çok sayıda fotoğrafınız olacak – ayrıyeten bol bol güleceksiniz!

Film Gecesi Maratonu

Bu devirde klasik Noel sinemalarını izlemeyi kim sevmez ki? Herkesin en sevdiği sinemalardan karakterler üzere giyinmesini ve sonrasında hangi sinemanın herkesin favorisi olduğunu oylamasını sağlayarak sinema gecesini daha da özel hale getirin. Ya da tahminen de birbiri gerisine sinema izlerken patlamış mısır ve şekerleme ile her şeyi dışarı çıkarın! Her iki durumda da, kimi klasik tatil sinemalarının tadını çıkarırken aileniz ve arkadaşlarınızla kanepeye uzanmaktan daha güzel bir yol yoktur.

Hediye Takas Oyunları

Hediye alışverişi sıkıcı bir olay olmak zorunda değil; neden eğlenceli ikram alışverişi oyunları oynayarak işleri canlandırmayasınız? Beyaz fil takasından Zımnî Noel Baba oyunlarına kadar bu etkinlikler, armağanları teker teker açmaktan daha fazla sürpriz ve heyecan katar. Ayrıyeten, kimsenin sevdiklerinin tercihlerini kestirim etmek zorunda kalmadan herkesin tam olarak istediğini almasını sağlamak için ülkü bir yoldur. İkram olarak bir teknoloji eseri almayı planlıyorsanız, Yılbaşı Promosyonu Huawei kaçırmamanız gereken bir şey!

Sonuç

Bu dönemi nasıl kutlamayı seçerseniz seçin, her yıl eşsiz Noel gelenekleri yaratmak kutlamalarınıza ekstra ışıltı ve sihir katar. Yaratıcı olun – kim bilir ne olağanüstü anılar sizi bekliyordur? Karşıt macera takvimleri ve kendin yap süs takaslarından berbat kazak partilerine ve açık hava çöpçü avlarına kadar – tatilleriniz sevinçli ve parlak olsun!

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu