Teleperformance Avrupa’da üçüncü kez ‘Yılın Şirketi’ seçildi

Teleperformance, liderlik, yenilikçilik, büyüme ve müşteri memnuniyeti üzere alanlarda mükemmeliyetini kanıtlayan mükafatı, bu yıl üçüncü defa almaya hak kazandı.

Frost & Sullivan’ın küresel analist ve danışman grupları, ‘Yılın Şirketi’ni belirlemek için, gelecekte oluşabilecek muhtaçlıkları karşılayabilecek yetkinlikte olan şirketleri bağımsız bakış açısıyla kıymetlendirdi. Bu kıymetlendirme sonucunda, Teleperformance’ın yenilikçiliğe olan bağlılığını pekiştirirken, müşteri bedeli ve tecrübesini en üst seviyeye çıkaracak olan en âlâ eserleri en uygun fiyatlarla sunabilme marifeti mükafata layık görüldü.

Teleperformance Avrupa’da üçüncü sefer ‘Yılın Şirketi’ seçildi

Frost & Sullivan Dijital Dönüşüm Uygulama Analisti Stephen Loynd, “Teleperformance, müşterilere hizmet etme, dijitalleşme süreçlerine maharet ve tutkuyla cevap verebilme konusunda usta olduğunu bir defa daha kanıtladı. Şirketin Çok Lisanlı Avrupa Merkezlerinden oluşan ağı, müşterilerin tüm Avrupa pazarlarını bir dizi stratejik ve ileri seviye merkezden yönetebilmelerini sağlıyor. Bu sayede, tüm Avrupa kıtasında hem mevcut hem de gelişmekte olan kanallarda müşteri memnuniyetini daha âlâ anlayarak şirketlerin marka oluşturmasına yardımcı oluyor” dedi.

Teleperformance Group Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika (CEMEA) Lideri Yannis Tourcomanis, “Avrupa’nın genelini kapsayan bu ödül, müşterilerimize sınıfında en yeterli hizmeti sunma taahhüdümüzü onaylayarak, harikalık ve yenilik tutkumuzun altını çiziyor. ‘İleri Teknoloji-Yüksek İnsan Dokunuşu’ stratejimiz, yapay zeka özellikli backoffice süreçleri, akıllı otomasyon yahut dijital konuşma araçlarını içeren yenilikçi yeteneklere yönelik yatırımlarımıza taraf verirken; çalışanlarımızın öğrenmesi, gelişmesi ve potansiyellerini kullanmaları için hakikat ortamı yaratıyor. Nihayetinde amacımız, müşterilerimize değişen bir ortamda daha kolay, daha kolay, daha süratli, daha inançlı ve daha uygun maliyetli hizmetler sunmaktır” diye konuştu.

Tülay Doğrular: “Türkiye takımı olarak bu muvaffakiyetin bir kesimi olmaktan gurur duyuyoruz”

Teleperformance Türkiye CEO’su Tülay Doğrular da CEMEA Bölgesinde yer alan Teleperformance Türkiye’nin, bu başarıda kıymetli katkısının bulunduğunu vurgulayarak, “Türkiye grubu olarak bu muvaffakiyetin bir modülü olmaktan gururluyuz. Türkiye’de çok kültürlü, gelişmiş hünerlere sahip, 3.500 bireyle bölümdeki en büyük etkileşim uzmanı takımına sahip bulunuyoruz. Hem teknoloji altyapısına hem de insan kaynağına yatırımı sürdürerek, bölgesel mükemmeliyet merkezi olarak pozisyonumuzu güçlendiriyoruz” dedi.

Başa dön tuşu