Tesla, Semi’nin ilk teslimatını gerçekleştirdi

Tesla yarı elektrikli kamyon modeli, ‘karavan’ dizaynıyla geliyor ve ulaşımın geleceği olarak sunuluyor. İşte ayrıntılar;

2022’nin sonuna kadar 100 araba üretmeyi planlayan ve birinci müşterisinin PepsiCo olduğu Tesla Semi, yakın vakitte ‘Giga Nevada’ merkezinde düzenlenen bir teslimat etkinliğinde yollarda sahiden yer edinmeye başladı.

Tesla Semi konsept görselleri çok beğenildi

Hem teknik hem de tasarım açısından büyük ses getiren Semi, Joie tarafından bir “mobil ev” olarak yine doğdu. Üstteki konsept çalışma sahiden çok hoştu. Gerçek olduğuna inanılan bu ve gibisi yarı merkezli ‘kampanya’ projeleri dev elektrikli araçlara olan ilgiyi artırabilir. Bu yarı kampçılar, ultra yüksek net paha olarak kabul edilir ve birçok turizm şirketinin dikkatini çekebilir. Bu firmalar daha açık bir yapıya sahip çeşit araçları talep edebilirler.

Giant, teknik olarak art akstaki üç bağımsız motorla çalışıyor ve boşken 0’dan 100 km/sa sürate sadece 5 saniyede çıkıyor. Yük altında 0’dan 100 km/sa sürate 20 saniyede çıkabilen Tesla yarı elektrikli kamyon modeli, ‘geri kazanım’ sistemi sayesinde fren pedalına basma muhtaçlığını neredeyse büsbütün ortadan kaldırıyor.

Bu model, 480 km ve 800 km menzil sağlayan iki farklı pil paketine sahiptir. Üç yıl boyunca 200.000 $’lık potansiyel yakıt tasarrufu sağlayan Yarı elektrikli kamyonlara birçok büyük şirket tarafından çok sayıda ön siparişle göz dikildi. Semi’nin başlangıç ​​fiyatının hala 150.000$ olduğu kestirim ediliyor. Firma, aracın tesliminde fiyatlandırma konusunda net bir bilgi vermedi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu