The Callisto Protocol Maliyeti Açıklandı: 162 Milyon Dolar !

2022 yılının aralık ayında piyasaya sürülen üçüncü şahıs hayatta kalma endişe oyunu The Callisto Protocol’ün maliyeti açıklandı. Yayıncılığını Krafton’un üstlendiği hayatta kalma endişe cinsindeki görüntü oyunu The Callisto Protocol, geliştirme sürecinde harcanan para ile gündeme oturdu. The Callisto Protocol hayatta kalma-korku oyunu, çok sayıda teknik yanılgıya sahip olması nedeniyle dertli bir lansman süreci geçirmişti. Oyun, büyük bir beklentiyle sunulmuş olsa da hayal kırıklığına dönüştü. Birinci olarak 5 milyondan fazla satışı hedeflenen oyun, beklentilerinin yanına dahi yaklaşamadı. Hasebiyle maliyetlerin dahi karşılanamadığı açıklandı.

Satış Ölçüsü Beklentilerin Altında Kaldı

Yapılan açıklamalara nazaran The Callisto Protocol oyununun geliştirme maliyeti toplamda 162 milyon doları bulmuş ve oyunun birinci etapta 5 milyondan fazla satması bekleniyormuş. Ama oyunun şimdi bu sayının yarısına bile ulaşamadığı ve bu yılın sonuna kadar fakat 2 milyon satış sayısına zorla ulaşabileceği belirtiliyor. Yani satış ve firmanın kar maksadı tarafında çok büyük bir kayıp olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyleyken de oyunun devamı için gerekli olan maliyetin karşılanması epeyce zordur.

The Callisto Protocol Asgarî Sistem İhtiyaçları Bunlardır:

İşletim Sistemi: Windows 10 / Windows 11

-İşlemci: Intel Core i5-8400 / AMD Ryzen 5 2600

-RAM: 8 GB

-Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 580

-DirectX: Sürüm 11

-Depolama Alanı: 75 GB kullanılabilir alan

The Callisto Protocol’ün fiyatı, Steam isimli dijital oyun mağazasında muhakkak bir müddetliğine yüzde 20 indirim ile 499 TL’den 399,20 TL’ye düştü. Şayet oyunu PC üzerinden oynamak isterseniz kısa müddetliğine uygulanan kampanyadan yararlanabilirsiniz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu