TikTok, 2019’un son çeyreğindeki geliri ile şaşırttı!

2018 yılının son çeyreğindeki hasılatı 10 milyon dolar olan toplumsal medya platformu TikTok, 2019‘un birebir çeyreğinde ise 50 milyon dolar hasılat elde ederek bu manada kendi rekorunu kırdı.

TikTok, 2019’un son çeyreğindeki geliri ile şaşırttı!

Dünya üzerindeki yaygın kullanımı ile popülaritesini ve kullanıcı sayısını süratle artırmaya devam eden toplumsal medya platformu TikTok, bu manada hasılatını artırmaya da devam ediyor. 

Piyasa araştırma ve tahlil firması Apptopia tarafından yayınlanan bilgilere nazaran, şirketin hasılatı son çeyrek baz alındığında 2018 yılına göre yüzde 310 artış gösterdiği tespit edildi. Tıpkı şekilde SensorTower isimli bir diğer taşınabilir tahlil şirketi de TikTok‘un büyüme datalarını doğruluyor.

2018 yılının son çeyreğindeki hasılatı 10 milyon dolar olan toplumsal medya platformu TikTok, 2019‘un tıpkı çeyreğinde ise 50 milyon dolar hasılat elde ederek bu manada kendi rekorunu kırdı.

Yalnızca 2 yıldır piyasada olan TikTok için, taşınabilir uygulama indirmelerini takip eden App Annie de TikTok’un 2010’lu yıllarda en çok indirilen 7. uygulama olduğunu belirtiyor. Başka 6 uygulama ise sırası ile şu biçimde devam ediyor; Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp, Instagram, Snapchat, Skype… Akabinde gelen başka uygulamalar ise; TikTok, UC Tarayıcı, YouTube ve Twitter halinde devam ediyor.

Başa dön tuşu