Meslek birliklerinden Huawei’ye darbe!

ABD’nin aldığı karar ve Google’ın Huawei ile olan bağlarını askıya almasının akabinde Huawei‘yi sıkıntı günlerin beklediği ortaya çıkmaya başladı. Google’dan sonra Intel, Microsoft ve ARM üzere markaların da dışladığı Huawei artık de dal birliklerinden çıkarılmaya başlandı.

Meslek birliklerinden Huawei’ye darbe!

Sektörde farklı aygıtlarda kullanılan SD kartların standartlarını belirleyen ve firmaların üye olduğu SD Association, aldığı bir kararla Huawei‘yi üyelikten çıkardığını duyurdu. Bu önümüzdeki periyotta Huawei telefonlarında SD kart kullanılamayacağı manasına geliyor. Lakin bu durum markayı çok fazla etkilemeyebilir. Çünkü depolama ölçüsünü artırmak telefonun maliyetini yükseltse de SD karta olan gereksinimi azaltabilir. Ayrca firma son bir yıldır kendi depolama kartını da geliştirmişti. NanoMemory ismini verdiği özel bir bellek kartı geliştiren marka bunları yalnızca kendi eserlerinde aslında kullanıyordu.

Farklı meslek birliklerinden de çıkarıldı

Öte yandan Huawei yalnızca SD Association‘dan değil tıpkı vakitte kablosuz ağ standartlarının belirlendiği Wi-Fi Alliance, USB ve RAM standartlarının belirlendiği JEDEC üyeliğinden de çıkarıldı. Tamamı ABD menşeli olan bu meslek birliklerinin hangi yeni teknolojilerin standart haline geleceği konusunda değerli bir yeri bulunuyor. Huawei‘nin bu iki meslek tertibinden çıkarılması marka için güzel bir durum değil.

Başa dön tuşu