TikTok Opera tarayıcısına entegre oluyor

Opera, tarayıcının masaüstü sürümünün kenar çubuğu için sizi direkt TikTok’a götüren yeni bir kısayol tuşu tanıttı. Görüntü platformunun web sürümüne gitmek için yapmanız gereken tek şey kısayola tıklamak.

Opera kullanıcıları artık Messengers kısmının sol alt köşesindeki menü kullanarak kenar çubuğuna TikTok’u da ekleyebilirler. Bu eklenti sayesinde Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp’a süratli erişimi sağlar. Apple Music ve Spotify üzere hizmetlere erişebileceğiniz medya oynatıcı kenar çubuğuna da erişebilirsiniz.

Opera kısayollarına TikTok’u da ekledi

Oyun ve kripto tarayıcılarında üzere Opera, da istemcisine kullanışlı (ya en azından şık) özellikler ekleyerek kullanıcıların dikkatini Chrome ve Safari’den uzaklaştırmayı umuyor.

Şirketin en altındakiler bu metodun ne kadar tesirli olduğunu şimdilik bilmiyorlar. Opera, son yıllarda Ekim 2019’e yılında yüzde 2,3 olan pazar hissesini üç yıl sonra yüzde 3,6’ya çıkardı. Fakat, Firefox (yüzde 7’nin üzerinde) ve Chrome’un (yüzde 66,5) akabinde beşinci sırada yer alıyor. Gitgide daha fazla kullanıcı, Apple, Google ve Microsoft’un sunduklarından bir alternatif olarak Opera’yı tercih etmeye başlıyor.

Daha evvel Opera, ekranın sol tarafında varsayılan vazife çubuğuna Instagram, Telegram, Facebook Messenger, WhatsApp ve Twitter dayanak eklemişti. WhatsApp ve Facebook Messenger entegrasyonu 2017’den beri mevcut. Artık bu eklentiler ortasına TikTok’ta eklendi. Bu atak birebir vakitte şirketin kullanıcıların değişken alışkanlıklarına karşı hassas olduğunun da bir göstergesi.

Opera’nın TikTok eklentisini tanıtım videosu

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu