TP-Link’ten uygun fiyatlı Mesh sistemi: Deco E4

TP-Link, gereksinimi olan herkesin Wi-Fi Mesh sistemlerine ulaşabilmesi için Deco eser ailesini daima genişletiyor. Şirket son olarak son derece uygun fiyata sahip olan Deco E4 modelini Türkiye’de satışa sunuyor. Wi-Fi Mesh teknolojisinin tüm avantajlarını sunan Deco E4’ün iki üniteden oluşan paketi 599 TL fiyata sahip.

TP-Link’ten uygun fiyatlı Mesh sistemi: Deco E4

Geniş, çok katlı ya da çok sayıda aygıtın WiFi’a bağlandığı konutlar için en ülkü WiFi tahlili olan Deco sistemleri, zayıf sinyal, meyyit bölge, fazla yüklenme nedeniyle ağda yavaşlama üzere tüm problemleri ortadan kaldırıyor. Öteki ağ tahlillerine oranla daha yüksek fiyata sahip olan WiFi Mesh sistemleri, bu nedenle her kullanıcı tarafından tercih edilmeyebiliyordu. Her eser kümesinde olduğu üzere Deco ailesinde de varlıklı model çeşidi sunan TP-Link, fiyata hassas kullanıcılar için çok uygun fiyatlı Deco E4 modelini geliştirdi. İkili ya da üçlü paket halinde satışa sunulan eser, standart bir meskenin ihtiyaçlarını bu adetler ile rahatlıkla karşılayabiliyor.

Gelişmiş Deco Mesh teknolojisi ile farklı Deco üniteleri birlikte çalışarak tek bir ağ ismi olan ‘birleştirilmiş’ bir ağ oluşturuyor. Meskenin içinde taşınabilir aygıtlar ile dolaşırken olabilecek en yüksek sürat için Deco’lar ortasında otomatik olarak geçiş yapılıyor. Bu da kesintisiz bir WiFi sunuyor. Deco E4 üçlü paket, 371 metrekareye kadar WiFi sinyallerini güçlü bir formda ulaştırabiliyor. Bu sayede hakikaten kesintisiz ve süratli bir WiFi ağı oluşturuluyor. Daha sonra gerek duyulduğunda bu ağa yeni bir Deco ünitesi eklenebiliyor. Üstelik birebir model olması da gerekmiyor; farklı model Deco üniteleri ile ağı genişletmek mümkün.

Deco E4, 802.11ac teknolojisine sahip. Bu sayede çok daha yüksek Wi-Fi suratları elde edilebiliyor. Evvelki jenerasyon Wi-Fi standardına oranla üç kat daha yüksek sürat sunan AC teknolojisi ve Mesh teknolojisi birleştiğinde kesintisiz ve süratli bir WiFi ağı, üstelik tek bir ağ ismi altında oluşturulmuş oluyor. Çift bant takviyesi de olan Deco E4, 5GHz bandında 867Mbps, 2.4GHz bandında ise 300Mbps kablosuz suratlara sahip. Bu yüksek suratlar ve geniş kapsama alanının yanı sıra her bir Deco ünitesi 100’e kadar aygıta temas dayanağı sunuyor. Böylelikle çok sayıda aygıtın ağa bağlı olduğu konut ya da küçük ofislerin değerli bir sorunu da ortadan kalkıyor. Birebir anda ağa ne kadar çok aygıt bağlanırsa bağlansın performansta rastgele bir sorun yaşanmıyor.

Farklı modemler ile uyumlu olan Deco E4, tıpkı vakitte çok fonksiyonlu bir eser. Klasik yönlendirici (router) modunun yanı sıra aygıt erişim noktası (access point) ya da menzil artırıcı (range extender) olarak da fonksiyon görebiliyor; aygıt üzerinden bu modlar seçilebiliyor.

Deco E4, kolay, sezgisel ebeveyn denetimleri ile çocukları internette inançta tutmayı kolaylaştırıyor. Her aile üyesi için farklı Kullanıcı Profilleri oluşturulabiliyor. Bu sayede bireye özel müddet hudutları vb belirlenebiliyor. Filtre Düzeyleri ile web sitelerinde yaşa uygun engellemeler tek dokunuşla yapılabiliyor. Vakit Sonları özelliği ile ailedeki her kişinin çevrimiçinde ne kadar vakit geçireceği belirlenebiliyor. Tahlil özelliği sayesinde çocukların hangi siteleri ziyaret ettiği ve ne kadar vakit geçirdiği denetim edilebiliyor. İlişkiyi Askıya Al özelliği ile ise tüm konutun WiFi erişimi bir müddetliğine askıya alınabiliyor.

Deco E4 de öbür Deco modelleri üzere çok kolay kurulup kullanılabiliyor, ayarlar basitçe yapılabiliyor. TP-Link’in fiyatsız ve iOS ve Android dayanaklı Deco uygulaması sayesinde hem heyetim hem Ebeveyn Denetimleri dahil tüm ağ ayarları akıllı telefon üzerinden kolay ve rahatça yapılabiliyor. Üstelik ayarlar ve denetimler meskenden uzaktayken de yapılabiliyor. Ayrıyeten Amazon Alexa ve IFTTT uyumlu olan Deco E4, ses ile de komut edilebiliyor.

Türkiye’de satışa sunulan Deco E4’ün tavsiye edilen fiyatları ise şöyle:

  • Deco E4 İki Üniteli Paket : 599 TL (KDV dahil)
  • Deco E4 Üç Üniteli Paket : 899 TL (KDV dahil)

Ayrıntılı bilgi için TP-link resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.  

Başa dön tuşu