Trendyol Cüzdan hizmeti kapanıyor mu?

E-ticaret devinin, yeni e-ticaret yasası nedeniyle Trendyol’un Cüzdan hizmetine devam edemeyebileceği herkes tarafından biliniyordu. Trendyol tezleri yalanladı.

Temmuz ayında TBMM, Türkiye’de e-ticaret kesimini değiştirecek olan Elektronik Ticaretin Mevzuatında Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı’nı kabul etti. Kanunun pek çok unsuru 1 Ocak 2023’te yürürlüğe girecekken, e-ticaret devi hakkında bugün değerli bir haber ortaya çıktı.

Webrazzi’nin haberine nazaran Türkiye’nin birinci dekanı Trendyol, yasa gereği Trendyol Cüzdan hizmetini askıya aldığını duyurdu. Fakat Trendyol`dan hususla ilgili bir açıklama yaptı. Şirket, tezlerin gerçeği yansıtmadığını kabul etti.

Trendyol Cüzdan hizmeti devam edecek

Konuyla ilgili Trendyol yetkilileri şu açıklamayı yaptı;

“Trendyol olarak Trendyol Cüzdan hizmetini durdurduğumuz bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır. E-ticaret yasası nedeniyle Trendyol Cüzdan uygulamamızda düzenlemeler yapılmaktadır. Bu kapsamda da Cüzdan ile ilgili birtakım özellikler askıya alınmıştır. Trendyol Cüzdan’da bakiyesi olan müşterilerimiz ödemelerini Cüzdan üzerinden yapabiliyor. Tıpkı formda müşterilerimiz Cüzdanlarına daha evvelden aldıkları ikram çekleri ile de bakiye yükleyebiliyor.

Müşteriler, sepet meblağı için Cüzdanlarında yetersiz bakiye olması durumunda kalan bakiyeyi kart ile cüzdanlarına yükleme yaparak alışverişlerini tamamlayabiliyor. Mevcut durumda, Cüzdanlarında bakiye bulunmayan kullanıcılar için Cüzdan ödeme seçeneği olarak gözükmüyor.”

Hizmetin kapatılacağını dair şu açıklama alınmıştı

Daha evvel Webrazzi şu açıklamayı paylaşmıştı

“7416 sayılı Kanun ile değiştirilen 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun” pazarlama/indirim bütçelerimize ve sunmak istediğimiz kimi ekstra hizmetlere çeşitli kısıtlamalar getirdi. Bu kapsamda Kanun gereği Trendyol Cüzdan hizmetlerine devam etmemiz mümkün olmadığından, üzülerek son verdiğimizi belirtmek isteriz. Buna bağlı olarak platformumuzdaki alışverişlerinize yalnızca banka ve kredi kartlarınızla devam edebilirsiniz.”

Peki siz hususla ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce Trendyol’un kullanıcılarına sunduğu Cüzdan hizmeti alışveriş kolaylığı sağlıyor mu?

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu