Türk Telekom CEO’su Ümit Önal oldu

Türk Telekom’da CEO değişikliği gerçekleşti. Yaklaşık 3 yıldır Türk Telekom CEO’su olan Paul Doany misyonunu vekaleten atanan Ümit Önal’a bıraktı.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal oldu

Son olarak Paul Doany’nin oturduğu Türk Telekom CEO koltuğuna yeni bir isim geldi. Hususa ait Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama şöyle:

“Şirketimiz Genel Müdürü – CEO’su Boulos H.B. Doany, 26 Eylül 2016 tarihinden bu yana sürdürdüğü misyonundan ayrılma kararı almıştır.

Şirketimiz Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ümit Önal vekaleten Türk Telekom Genel Müdürü – CEO olarak atanmıştır.

Boulos H.B. Doany’e şirketimiz için yaptığı çalışmaları ve vazife müddetince yaptığı pahalı katkıları için teşekkür eder, bundan sonraki iş hayatında muvaffakiyetler dileriz.”

Ümit Önal kimdir?

Çalışma hayatına medya ve bağlantı bölümünde başlayan Ümit Önal, 2007 yılında Turkuvaz Medya Grubu’na katılarak 2015 yılına kadar sırasıyla ATV Genel Müdürlüğü, Reklam Küme Başkanlığı ve İcra Şurası üyeliği vazifelerinde bulunmuştur.

2015’te Digitürk İdare Heyeti Üyesi ve Genel Müdürlük misyonlarını üstlenen Ümit Önal, Digitürk’ün BeIN kümeye satış sürecini yönetmiştir.

2016 yılı sonunda Türk Telekom ailesine katılan Ümit Önal, 2016-2018 yılları ortasında Türk Telekom Satış ve Müşteri Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı vazifesini üstlendi, 2018 Aralık ayından itibaren şirketin Pazarlama ve Müşteri Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı vazifesini de sürdürmektedir.

TVYD (Televizyon Yayıncıları Derneği) ile RVD (Reklam Verenler Derneği) İdare Konseyi üyesidir. Evli ve üç kız çocuk babasıdır. 1973 yılında doğan Ümit Önal, İstanbul Üniversitesi İrtibat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Başa dön tuşu