Türk Telekom’dan Ramazan Bayramı’na özel film

Küçük bir uyuşmazlık sebebi ile uzun yıllar küs kalan iki kardeşin İHK projesi sayesinde tekrar barışmasını işleyen Sevinçli Bayramlar sinemasında Türk Telekom, “Kimi vakit farklı da düşünsek, rekabet de etsek biz birbirimizden ayrılamayız” diyen iki kardeşin öyküsüne yer veriyor.

Türk Telekom’dan Ramazan Bayramı’na özel film

Türk Telekom’un İnternetle Hayat Kolay (İHK) projesi ‘Neşeli Bayramlar’ temalı yeni sinemasına bahis oldu. Hazırlanan kısa sinemada izleyici; birbirinden hiç ayrılmayan lakin ailelerinden kendilerine kalan topraktaki ekim uygulamaları nedeniyle küslük yaşayan Tahsin ve Saffet ile tanışıyor.

Filmde torunların, dedelerinin barışmasını sağlamak hedefiyle yaptıkları küçük kandırmacayla her biri öteki kardeşin kendi formülüne dair görüntüleri internette paylaştığını düşünen Tahsin ve Saffet, köy kahvesindeki İHK eğitimine gidiyor. İHK eğitmeninden dersin bittiğini öğrenen iki kardeş, eğitmenin teklifiyle ikili olarak ders alıyor ve o andan sonra kardeşlerin fikir ayrılıkları da küslükleri de bitiyor. Sinemada Tahsin ve Saffet İnternetle Hayat Kolay projesi sayesinde hem interneti öğreniyor hem de küslükleri bitiyor. İşte Türk Telekom’un Ramazan Bayramı için hazırladığı özel reklam sineması:

İnternetle Hayat Kolay projesi ile 7’den 70’e herkese, köy köy mahalle mahalle gezip İnternet eğitimi veren Türk Telekom, sinemanın sonunda “Kimi vakit farklı da düşünsek, rekabet de etsek biz birbirimizden ayrılamayız. Barışmaya, sarılmaya vesile ararız” diyerek Türkiye’nin bayramını kutluyor.

Türk Telekom’un 2014 yılından bu yana ekonomik, toplumsal yahut fizikî nedenlerle internet kullanamayan bölümlerini dijital dünya ile tanıştırdığı İnternetle Hayat Kolay projesi ile, Türkiye’nin dört bir yanından bireylerin internetin gücüyle bir ortaya gelmesine imkan sağlıyor.

Başa dön tuşu