Türkiye’nin ilk sermaye piyasaları hackathonu: Serathon-in

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) eşgüdümüyle düzenlenen Türkiye’nin birinci sermaye piyasaları hackathonu Serathon-in 25-27 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Workinton, Levent 199 ’da düzenlenecek. Bu yıl birincisi düzenlenecek ve toplam 45.000 TL ödüllü Serathon-in’de; fintek şirketlerini ve yatırımlarını sermaye piyasasına yönlendirerek, sermaye piyasalarının geleceğini katkı sağlamak hedefleniyor.

Türkiye’nin birinci sermaye piyasaları hackathonu: Serathon-in

Serathon-in, yapay zekadan algoritmik süreçlere, büyük data idaresinden finansal teknolojilere kadar, iştirakçilerin hayal gücünü sonlandırmadan, istedikleri alanda istedikleri teknolojiyi kullanarak proje geliştirmelerine imkan sunuyor.

Serathon-in’de iştirakçiler ne yapacak?

Serathon-in kapsamında gruplardan, sermaye piyasaları alanında yaşanan problemlere tahlil üretebilecek proje geliştirmeleri bekleniyor. Kesimde faaliyet gösteren kurumların katkısıyla oluşturulan sermaye piyasası sorun kümesine internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Takımların sermaye piyasasında yaşanan meselelerin tahlilinde yararlanabilecekleri Data ve API seti envanterine de internet sitesinden ulaşılabiliyor. İştirakçilerin proje geliştirirken kullanacakları teknolojinin çeşidi büsbütün özgür.

Serathon-in’e kimler katılabilir?

Serathon-in, Türkiye’nin Birinci Sermaye Piyasası Hackathonuna sermaye piyasasına ilgi duyan herkes katılabilir.

Serathon-in’e en az 2, en fazla 5 şahıstan oluşan bir ekiple müracaat yapılabiliyor. Grupta kesinlikle bir yazılımcı (developer) olmalı. Ayrıyeten, ekipte bir dizayncı ve bir iş geliştirici olması tavsiye ediliyor.

Ödüller

  • 1.Ödülü: 20 Bin TL* + Workinton’da 6 Aylık Coworking Hediye
  • 2.Ödülü: 15 Bin TL * + Workinton’da 3 Aylık Coworking Hediye
  • 3.Ödülü: 10 Bin TL * + Workinton’da 3 Aylık Coworking Hediye

*değerinde yatırım fonu varlık dağılımı olarak verilecektir.

Destek veren kurumlar

Borsa İstanbul Kümesi – MKK ve Takasbank, A1 Capital, AA, Beycon, Burger King, Garanti Yatırım, Gedik Yatırım, Habitat, ülkü Veri, İnfina Yazılım, investing.com, Matriks, Optimus Yazılım, Sevent, Shift Delete, SPL, Tradesoft, Workinton.

Müsabaka ile ilgili bilgi www.serathonin.org.tr adresinde yer alıyor.

Başa dön tuşu