Uber’den denizaltı taksi hizmeti; scUber

Uber, Avustralya’da scUber isimli denizaltı hizmetini tanıttı.  Tourism Queensland eyaletyle ortaklaşa verilen hizmetle müşteriler dünyaca ünlü Büyük Set Resifi’ni su altında gezebilecek. Kullanıcılar Uber’in mevcut hizmetinde olduğu üzere cep telefonu uygulamalarından ‘denizaltı taksiyi’ çağırabilecek ve bir saat boyunca dünyanın en farklı su altı bölgelerinden birinde dolaşabilecek. 2 kişi için hizmet bedeli ise 2070 dolar olarak açıklandı.

Uber’den denizaltı taksi hizmeti; scUber

ScUber hizmeti Uber uygulamasından rezerve edilebiliyor. Bu hizmetin taksi hizmetinden farklı yanı ise, fiyatlandırmanın uzaklık olarak değil çeşit ile yapılıyor olması. Ücretlendirme kişi başı 1000 $ olarak sağlanmakta. Her dalış iki şahısla yapıldığı için fiyat da iki katına çıkıyor. 2 kişi için hizmet bedeli ise 2070 dolar olarak açıklandı.

UBER‘in Avustralya ve Yeni Zelanda Bölge Sorumlusu Susan Anderson yeni hizmetin tanıtımında yaptığı açıklamada “Biz Uber olarak beşerler bir yerden bir yere gittiğinde düzgün şeyler olduğuna inanıyoruz. Bu A noktasından B noktasına gitmek de olabilir, Büyük Set Resifi üzere bir tabiat mükemmeline gitmek de olabilir” tabirlerini kullandı. Anderson global iklim değişimi sebebiyle tahrip olan Büyük Set Resifi‘nin korunması için yapılan çalışmalara da katkıda bulunacaklarını belirtti. Uber ayrıyeten geliştirmiş olduğu bu servisle; hassas mercan ekosisteminin korunmasına yardımcı olmak için Büyük Bariyer Resifi’nin vatandaşlarına 100.000 dolar bağışta bulunacak.

Başa dön tuşu