Uber’den Sessiz Seyahat seçeneği!

Cep telefonu uygulamasıyla taksi hizmeti veren Uber, ABD’deki müşterilerine sürücünün konuşmadığı “sessiz modda” seyahatler önermeye başladı. Lakin bu özelliği yalnızca Uber Black ve Uber Black SUV üzere daha kıymetli hizmetleri tercih eden müşteriler kullanabiliyor.

Uber’den Sessiz Seyahat seçeneği!

Cep telefonu uygulamasıyla taksi hizmeti veren Uber, ABD’deki müşterilerine sürücünün konuşmadığı “sessiz modda” seyahatler önermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde New York Borsası’nda halka açılan şirket, sürücüyle sohbet etmek iskemeyen müşterilerine “sessiz mod” özelliği sunuyor.

Ancak bu özelliği yalnızca Uber Black ve Uber Black SUV üzere daha kıymetli hizmetleri tercih eden müşteriler kullanabiliyor. Seyahat başlamadan evvel müşterilere “sessizliği tercih ederim”, “sohbet edebilirim” yahut “tercih yok” üzere üç seçenek sunuluyor.

Şirketin Eser Müdürü Aydin Ghajar TechCrunch internet sitesine yaptığı açıklamada, müşterilerin bu özelliği bir müddettir istediğini belirtti. Ghajar “Uber Black şoförlerinin yansısı çok büyük ölçüde olumluydu, zira müşterilerine harikulade bir tecrübe yaşatmak istiyorlar fakat müşterinin tam olarak ne istediğini de bilemiyorlar.” dedi.

İstihdam yasası uyarınca, Uber şoförleri müşterilerin bu isteğine uymakla yükümlü değil. Fakat şoförlerin, müşterilerinden makûs puan almamak için bu isteklere uyacaklarına inanılıyor.

Uber’in başlattığı öteki yeni özelliklerse, müşterilerin yanlarında bavul olduğunu şoföre aktarmaları için bavul seçeneği ve araçtaki sıcaklığı istedikleri üzere ayarlanması için sıcaklık seçeneği.

Başa dön tuşu