UNICEF Türkiye’den Kahramanmaraş Bağış Kampanyası

UNICEF Türkiye, Kahramanmaraş depreminin etkilediği çocuklar için bağış kampanyası başlattı. Toplanan bağışlar, çocuklara yardım olarak geri dönecek.

6 Şubat 2023 Pazartesi günü gerçekleşen ve “Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük felaketi” olarak lanse edilen Kahramanmaraş çifte depremi ile ilgili yardım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Vatandaşların yanı sıra şirketler ve sivil toplum kuruluşları da açılan yaraların bir an önce sarılabilmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. 

Dünya çapında çocuklara odaklanan ve onlar için çeşitli kampanyalar düzenleyen Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Kahramanmaraş depremi için yeni bir bağış kampanyası başlattı. Toplanacak bağışlar, çocuklara kısa vadede kışlık kıyafet, battaniye ve hijyen malzemeleri olarak dönecek. Uzun vadede ise depremden etkilenen çocukların eğitimleri için kullanılacak.

UNICEF Türkiye’nin bağış kampanyasına katılmak çok kolay

UNICEF Türkiye bağış kampanyası

UNICEF Türkiye tarafından başlatılan bağış kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlar buradaki bağlantıyı kullanabilirler veya yukarıdaki fotoğrafın sol alt tarafında bulunan QR kodu telefonlarına okutabilirler. Bağış tutarını belirledikten sonra kredi kartı ile bağış yapabilirsiniz veya aşağıya bıraktığımız IBAN adreslerine para havalesi yapabilirsiniz.

Depremzedelere Yardım İçin Kullanabileceğiniz Birbirinden Faydalı İnternet Siteleri

“UNICEF TÜRKİYE MİLLİ KOMİTESİ” hesap ismiyle TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş hesaplarına “TÜRKİYE” AÇIKLAMASI ile bağış yapabilirsiniz.

  • TL IBAN: TR74 0006 4000 0014 2380 0010 06 | SWIFT/BIC kodu: ISBKTRIS
  • EURO IBAN: TR79 0006 4000 0024 2380 0010 08 | SWIFT/BIC kodu: ISBKTRIS
  • USD IBAN: TR09 0006 4000 0024 2380 0010 07 | SWIFT/BIC kodu: ISBKTRIS

NOT: Yukarıda da belirttiğimiz gibi para transferi yapacak olursanız, açıklama yerine “TÜRKİYE” yazmayı unutmayın.

Bağış kampanyası ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

BaBaLa TV, 72 Saat İçinde Topladığı Yardım Miktarını Açıkladı

Başa dön tuşu