Uygun fiyatlı TP-Link Deco M4 Türkiye’de

Katlı ya da çok geniş alana yayılmış konutlarda, meskenin her noktasında WiFi’a erişim sıkıntısına kesin ve en sağlıklı tahlil sunan Mesh teknolojisine sahip ağ eserlerine bir yenisi eklendi. Dünya WiFi pazarının başkanı olan TP-Link’in Mesh teknolojili konut WiFi sistemi olan Deco ailesinin uygun fiyatlı modeli olan Deco M4, Türkiye’de satışa sunuldu.  

Uygun Fiyatlı Deco M4 Türkiye’de

İkili ve üçlü paketler halinde satışa sunulan Deco M4, öbür Deco modelleri üzere Mesh teknolojisine sahip ve bu sayede kesintisiz bir WiFi ağı oluşturuyor. Meskenin büyüklüğüne nazaran iki ya da üç üniteden oluşan paket tercih edilebiliyor; istendiğinde ve gerek olduğunda yeni üniteler sisteme eklenebiliyor. Gelişmiş Deco Mesh teknolojisi ile bu farklı Deco üniteleri birlikte çalışarak tek bir ağ ismi olan ‘birleştirilmiş’ bir ağ oluşturuyor. Konutun içinde taşınabilir aygıtlar ile dolaşırken olabilecek en yüksek sürat için Deco’lar ortasında otomatik olarak geçiş yapılıyor. Bu da kesintisiz bir WiFi sunuyor. Deco M4, iki üniteli bir kullanımda 260 metrekareye kadar WiFi kapsama alanı sunuyor. Daha fazla Deco ünitesi eklenerek bu kapsama alanı daha da genişletilebiliyor.

Deco M4, 802.11ac teknolojisine sahip ve çift bant dayanaklı bir eser. Tam 100 adet aygıta WiFi takviyesi sunan Deco M4, 5GHz bandında 867Mbps, 2.4GHz bandında ise 300Mbps kablosuz suratlara sahip. Bu sayede çok sayıda aygıt WiFi’a bağlandığında dahi yüksek suratlara ulaşılabiliyor. Birden çok fonksiyona sahip olan Deco M4, varsayılan ve WiFi ağı oluşturmayı sağlayan yönlendirici (router) fonksiyonunun yanı sıra kablolu aygıtları WiFi’a eriştiren bir erişim noktası (access point) ve WiFi kapsama alanını artıran bir menzil genişletici (range extender) olarak da fonksiyon görüyor.

Kolay suram, kolay yönetim…

Deco eserlerinin suramı ve kullanımı da son derece rahat. TP-Link’in bu eserler için geliştirdiği ve Android ve iOS takviyeli Deco uygulaması sayesinde aygıtların heyetimi basitçe yapılabiliyor. Ayrıyeten ebeveyn denetimi, konuk ağı üzere özellikler ve uzaktayken de aygıtların kontrolü ve ayarları Deco uygulaması sayesinde son derece kolaylaşmış durumda. Deco M4, Amazon Alexa takviyesine de sahip. Bu sayede aygıtlar ses ile de yönetilebiliyor.

TP-Link Deco tahlilleri, güçlü WiFi ağı oluşturmanın yanı sıra güvenlik özellikleriyle de aileler için uygun bir tahlil. Deco M4’te her aile bireyi için farklı temas ayarları yapmayı sağlayan Ebeveyn Kontrol özelliği yer alıyor. Akıllı telefon ya da tablet bilgisayar üzerinden Deco uygulaması sayesinde basitçe düzenlenen Ebeveyn Denetim özelliği, kullanıcı profilleri, filtrelemeler üzere çok gelişmiş kontrollere sahip. Deco M4 kullanıcıları, her aile bireyi için basitçe profil oluşturup, şahsa özel sonları ve çevrimiçi olabileceği mühletleri belirleyebiliyor. Filtreleme özelliği sayesinde yaş uygunluğuna nazaran siteleri bloke eden tek dokunmalık güvenlik ayarları yapılabiliyor. Ayrıyeten aile üyelerinin çevrimiçinde geçireceği müddet sonları da belirlenebiliyor. Tüm aile bireylerinin internet ortamında güvenliğini hedefleyen bu uygulama ile çocukların ziyaret ettiği siteleri ve buralarda ne kadar vakit harcadıklarını takip etmek de mümkün. ‘Bağlantıları Askıya Alma’ özelliği sayesinde ise ailenin bir ortada olması gereken akşam yemeği, özel toplantı üzere vakitlerde tek bir düğmeye dokunarak herkesin internet erişimini askıya almak mümkün. Tüm bunlar Deco uygulaması sayesinde bir-iki tıkla kolaylıkla yapılabiliyor.

Diğer Deco modelleriyle uyumlu olan Deco M4, ister ana yönlendirici olarak istenirse de başka Deco modelleriyle oluşturulmuş mevcut bir Mesh WiFi sisteminde uydu ünite olarak kullanılabiliyor. Her kullanıcının muhtaçlığına uygun bir Deco modeli sunma gayesinde olan TP-Link’in satışa sunduğu Deco M4 fiyatları ise şöyle:

Deco M4 İkili Paket : 999 TL (KDV dahil)

Deco M4 Üçlü Paket  : 1449 TL (KDV dahil)

Başa dön tuşu