Vertiv uzaktan BT yönetim cihazları pazarında küresel lider oldu

Vertiv, pazar araştırma şirketi IHS Markit’in KVM Anahtarlar ve Seri Konsollar için 2019 Raporu’nda (buradan ulaşabilirsiniz) 2018’in uzaktan BT idare aygıt üreticileri ortasında gelire nazaran birinci sıraya yerleşti. Klavye, görüntü ve fare (KVM) anahtarları ve seri konsollar pazarı 2018 yılında global olarak 723,5 milyon dolar büyüklüğe ulaşırken, pazarın 2019’da yüzde 5’ten fazla büyümesi bekleniyor.

Vertiv uzaktan BT idare aygıtları pazarında global önder oldu

IHS Markit raporu, global BT harcamalarının 2018 yılında yüzde 6’nın üzerinde büyüdüğünü ortaya koyarken, uzaktan BT idare aygıtları pazarının da 2019-2022 yılları için olumlu bir görünüm sergileyerek istikralı büyüme sinyali verdiğini gösterdi. IHS Markit’e nazaran toplam BT harcamasındaki büyüme kadar değerli olan bir öbür kıymetli faktör de, data merkezi kapasitesindeki genişlemede kıymetli rol oynayan dijital dönüşüm oldu. Raporda, KVM’ye geçişin nispeten düşük kabul edildiği gelişmekte olan pazarlardaki büyümenin de gelecekteki değişim için ehemmiyet taşıdığının altı çizildi.

IHS Markit İmalat Teknolojisi Uzman Analisti Alastair Smith, 2019’un başındaki düşük global BT harcamaları için “2019’un başında rüzgâra karşı hareket etmemize rağmen, 2023 yılına kadarki BT harcama kestirimlerinin yüksekliği KVM pazarı için de değerli bir itici güç olacaktır. Vertiv, pazar başkanı olarak çok sayıda uygulamayı destekleyen geniş bir KVM eser portföyüne sahip” halinde konuştu.

Vertiv, büyümekte olan yerleşik kanal iş ortakları ağındaki müşterilerine ortalarında Avocent® uzaktan BT idare aygıtlarının da bulunduğu geniş bir eser portföyü ile hizmet veriyor. IHS Markit raporu, uzaktan BT idare pazarında, bilhassa endüstriyel PC’ler alanındaki hudut bilişim tahlillerinde büyümeyi göz önüne seriyor. Güçlü kaideler ve uygulamalar için özel olarak güçlendirilmiş endüstriyel PC’ler, 2017 yılında 3,5 milyar dolarlık bir pazara hitap ediyordu ve IHS Markit’in varsayımlarına nazaran, 2022 yılında bu pazar yüzde 4,1 yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) ile 4,3 milyar dolar büyüklüğe ulaşacak.

Vertiv BT Sistemleri Genel Müdürü ve Lider Yardımcısı Patrick Quirk, bahis hakkında “KVM teknolojilerindeki geniş eser portföyümüzün distribütör ve satış noktalarımız üzerinden basitçe erişilebilir oluşu, pazar liderliğimizin gerisindeki kilit ögedir. Vertiv, kendini bu alanda liderliğe adamış bir şirket olup, sınıfının en uygunu tahliller için araştırma ve geliştirmeye geniş kaynak ayırmayı sürdürecektir” dedi.

Vertiv’in Avocent markası için Global Satıştan Sorumlu Lider Yardımcısı olan Andy Baker ise şöyle konuştu: “Olumlu büyümenin tadını çıkartan bir bölümün pazar başkanı olmak, hem Vertiv hem de kanal ortaklarımız için kusursuz bir haber. Vertiv, pazarın en düzgünü olan eser ve hizmetleriyle bilinen bir şirket ancak aslında iş ortaklarına son müşterilerinin taleplerini karşılayacak her hususta yardımcı olmak için kapsamlı bir program da hazırladık.”

Başa dön tuşu