Windows 11’de Android uygulama desteği 21 ülkede başladı

Windows 11 işletim sistemi tanıtımında en çok dikkat çeken yeniliklerden bir tanesi Android uygulama dayanağı olmuştu. Kullanıma sunulduktan sonra bu özelliği devreye almayan Microsoft, artık 21 ülkede daha Windows 11 kullanıcılarının Android uygulama dayanağını alabileceğini duyurdu. WSA ismi verilen sistem üzerinden Android uygulama dayanağı elde edebilecek kullanıcılar, Windows 11 işletim sistemlerinde WSA’yı indirebilecek.

Windows 11’de Android tecrübesi başlıyor

Microsoft’un 21 ülkede daha Android dayanağını kullanıma sunması, kıymetli bir basamak olarak kabul ediliyor. Bu bakımdan bir sonraki devirde daha fazla ülkede ve tahminen Türkiye’de de Android uygulamalarının kullanılabilmesi mümkün olacak. Mevcut özellikten yararlanmak isteyen kullanıcıların belli sistem ihtiyaçlarını karşılaması gerekiyor. Yapılan resmi açıklamaya nazaran sistem ihtiyaçları şöyle;

  • En az 8 GB RAM (16 GB önerilir)
  • SSD (katı hal sürücüsü)
  • Intel Core i3 8. kuşak yahut üstü
  • Sanal Makine Platformu ayarının etkinleştirilmesi

Windows 11’de Android uygulama takviyesi nasıl aktifleştirilir?

Açıklamalarda özelliğin nasıl etkinleştirileceği de açıklandı. Buna nazaran kullanıcıların Microsoft Store’u açması, Amazon App Store ve Android için Windows Alt Sistemi’ni (WSA) indirmesi kâfi olacak.

İlgili özelliğini kullanıma açıldığı ülkeler ise şöyle; Andora, Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Cebelitarık, İrlanda, Man Adası, İtalya, Japonya, Jersey, Lihtenştayn, Lüksemburg, Monako, San Marino, İspanya, İsviçre, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Vatikan.

Kaynak: İndir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu