Windows’da büyük açık!

İşletim sistemleri siber saldırganların ana maksatlarından biri haline geldi. Bu yüzden daima güncelleme alan işletim sistemleri bu ataklara karşı müdafaa sağlamaya çalışıyor. dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows’ta ortaya çıkan bir açık ise bilgisayarların uzaktan erişilebilir bir hale gelmesini sağlıyor.

Windows’da büyük açık!

Microsoft’un Security Response Center ünitesi tarafından yapılan duyuruya nazaran iki farklı RCE yani Remote Code Execution açığı, bilgisayarın uzaktan çalıştırılabilmesini sağlıyor. Üstelik kullanıcı bir ilişkiye tıklamasa bile bu süreç yapılabiliyor.

Konuyla ilgili çabucak bir güncelleme yayınlayan Microsoft, açığın bilhassa Windows 10 işletim sistemini etkilediğini açıkladı. Ortaya çıkan açık Windows 10 dışında Windows 7 SP1, Windows Server R2 SP1, Windows Server 2012, Windows 8.1, Windows Server 2012 R2 işletim sistemlerin de etkiliyor.

Microsoft’un açık ile ilgili yayınladığı ve işletim sistemine nazaran sıraladığı yamaları internet sayfasından indirerek işletim sisteminizi inançlı hale getirebilirsiniz. 

Başa dön tuşu