Windows’ta yeni çağ: Apple TV ve Apple Music devri başlıyor

Windows 11’de deneme sürümlerini göreceğimiz Apple’ın tanınan ve sevilen hizmetleri olan Apple TV ve Apple Music için detaylara bakalım.

Geçen Ekim ayı içerisinde dünya teknoloji önderlerinden olan Microsoft tarafından duyurulan haberde, Apple’ın hizmet uygulamalarına Windows 11 ile birlikte erişim sağlanması bekleniyordu ve beklenen oldu. Microsoft Store’da deneme evresinde olan uygulamalar kullanıcıların tecrübesine sunuldu. An itibariyle Apple TV+’tan dizi ya da sinema izlemek ve Apple Music’ten keyifle müzik dinlemek için hizmetlerin tarayıcı sürümüne erişim sağlaması gerekli.

Henüz ön izleme düzeyinde olduğundan yanlışların meydana gelebileceğini ve özelliklerinin tümünün %100 beklentiye uygun olmayabileceğine dikkat çeken Apple, ayrıyeten iTunes’un uygulama yükleme sürecinin Windows 11 işletim sisteminde çalışmasına set vurabileceğini ve üstelik birtakım aygıtlarda açılmasını durdurabilme ihtimalinin olduğunu söylüyor.

Apple TV ve Apple Music’in haricinde iPhone, iPad ve iPod üzere birden fazla Apple aygıtının Windows’ta idaresini sağlayan Apple Devices’ın da deneme sürümü kullanıcı tecrübesine sunuldu.

İşletim sisteminin Windows 11 olması gerekli

Kullanıcının uygulamalara erişmesi için gerekli olan işletim sistemi Windows 11’dir. 22621.0 ya da daha üst versiyona sahip olanlar bu tecrübesi yaşayabilirler. Tüm gereksinimleri sağlamalarına rağmen uygulamaları yükleyemeyenlerin olduğu da kayıtlarda mevcut lakin bunun bir test kademesi olduğunu ve iyileştirmelerin yapılıp, tecrübenin güzelleştirileceğini unutmamak gerekir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu