Xbox Muhtemelen Yeni Bir DualSense Tarzı Oyun Kumandası Üzerinde Çalışıyor

Denetleyiciler, bir konsol dizaynının o kadar inanılmaz derecede kıymetli bir modülüdür ki, güzel ya da makûs, bir sistemin geleceğini sahiden yapabilir ya da bozabilir. PS5 , 2020’de piyasaya sürüldüğünde DualSense için kutlandı ve iki yıl sonra Xbox , PS5’lerden ilham alan bir denetleyici ile PlayStation’ın yenilikçi ayak izlerini takip etmeye çalışıyor olabilir .

Bu, XboxEra podcast’inde ( Idle Sloth aracılığıyla ) Xbox’ın DualSense’ten ilham aldığı açıkça belirli olan bir denetim aygıtı üzerinde çalıştığına dair söylentiler olduğunu açıklayan Shpeshal Nick’e nazaran. Xbox’ın bir LCD ekran içeren bir prototip denetleyici yarattığına dair söylentilerin akabinde Nick, yeni söylentilerin bunun bir uzantısı olup olmadığını sorduğunda, görünüşe nazaran hayır dendiğini açıkladı.

Doctor Who temalı Xbox Series X duyuruldu

Xbox Oyun Kumandası Üzerinde Çalışıyor ve detayları

Nick, bu prototip muhtemelen var olsa da, Xbox sahiplerinin eline geçebilecek bir eser olmaktan çok uzak olduğuna tekraren işaret ediyor. Aslında, piyasada bulunan bir denetleyici olacağının garantisi yok. O ve Jeff Grubb, Keystone Projesi olarak isimlendirilen ve bu yılın başlarında gerçek olduğu onaylanan bir şeye işaret ediyorlar . Oyuncuların Xbox oyunlarını yayınlayabilecekleri küçük bir aygıt. Phil Spencer oyunun gerçek olduğunu ve tesirli bir formda tamamlandığını doğruladı, lakin Xbox’ın düzgün bir halde fiyatlandıramaması nedeniyle lansmanına yıllar kaldı .

Konsol savaşının son kısmında denetleyici savaşını PlayStation’ın kazandığına hiç kuşku yok. Spencer, geçen yıl Xbox’ın denetleyici geliştirmesinin DualSense’e daha çok benzemesi gerektiğini itiraf etti . Görünüşe nazaran o ve Xbox sahiden bunu kastetmiş ve konsol yaratıcısının genel merkezinde bir yerde, PS5’ten ilham alan bir Xbox denetleyicisi var. Umarım Keystone Projesi ile birebir yazgısı paylaşmaz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu