Xiaomi 13, binlerce ön sipariş aldı

Çin merkezli akıllı aygıt üreticilerinden Xiaomi, gelecek günler içerisinde yeni amiral gemisi akıllı cep telefonlar ile isminden kelam ettirecek.

Henüz tanıtımı dahi yapılmayan Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro için yarım milyona yakın ön sipariş verildi. Aralık ayının birinci haftalarında tanıtılması beklenen Xiaomi 13 serisinin tanıtımı biraz daha ertelendi ve tanıtılmadı. Çinli teknoloji şirketinin Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’yu 8 Aralık günü gerçekleştirecek olan aktiflik kapsamında tanıtması bekleniyor. Ek olarak belirtmek gerekirse şirket, aygıtları e-ticaret platformların ön satışa açtı. JD.com internet sitesinde yer alan Xiaomi mağazasında Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro için sırasıyla 182.596 ve 157.481 ön sipariş verildiği aktarıldı. Xiaomi’nin yeni amiral gemisi telefonlarının zati yüksek sayılarla sunulacağı ve ön siparişlerin de yüksek olması bekleniyordu. Yarım milyona yakın rezervasyon da bu manada adeta teyit niteliğinde oldu.

Fiyatlar öğrenilmişti

Xiaomi CEO’su Lei Jun, Xiaomi 13 hakkında dikkat cazip argümanlar da bulunmuştu. Başarılı yönetici akıllı cep telefonlar hakkında

Xiaomi 13 serisi yalnızca yıllık amiral gemimiz değil, birebir vakitte üç yıllık uzun bir çalışmanın yapıtı. Xiaomi 13 serisinin herkesi özel hissettireceğine inanıyorum” dedi.

Kısa bir mühlet evvel Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’nun fiyat bilgileri internete sızmıştı. Ortaya çıkan bilgilere nazaran standart modelin 615 ila 770 dolar ortası farklılık göstererek satılacak ve Pro modeller ise 755 ila 925 dolar düzeyinde olacak.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu