Xiaomi desteğini genişletiyor: Sıra Redmi Note serisinde!

Çinli şirket Xiaomi üretmiş olduğu sağlam ve güçlü modelleriyle tanınıyor. Dayanak konusunda kendi kendini bitiren firma, birtakım modellerine güncelleme takviyesi vermeye başladı. İşte ayrıntılar.

Alt marka Redmi ile geliştirilen Note serisi bilhassa ülkemizde hayli tanınan bir model. Birçok modeli olan bu seri maalesef güncelleme konusunda Türkiye va kimi bölgeler için sınıfta kaldı diyebiliriz. Lakin firma bunu bilakis çevirmek istiyor.

Xiaomi, Redmi ve POCO serisine dayanak konusunda gerekeni yapacak

Zamanının en uygun fiyat/performans aygıtları ortasında yer alan Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 Pro Max ve POCO M2 Pro, kullanıcılar tarafından sevilen ve kullanılan modeller ortasında yer alıyor.

Özellikle bu modellerin kamerasından mutlu olan kullanıcılar aygıtların güncellenmemesinden şikayetçiler. Aslına bakarsanız bu hususta kullanıcılar haklı üzere görünüyor. Xiaomi birçok modelin çabucak yenisini çıkaran bir firma. Eser yelpazesi genişlediği için güncellemeleri de doğal olarak veremiyor.

Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 Pro Max ve POCO M2 Pro, Android 10 tabanlı MIUI 11 kullanıcı arayüzü ile piyasaya sürülen modeller. 2 Android ve 3 MIUI güncellemesi alacak olan modeller MIUI güncellemeleri konusunda da biraz geride kaldılar. MIUI 13’ü şimdi almayan modeller en son Google Android 12 ile dayanaklarını kaybedecekler. MIUI güncellemelerine geldiğimizde ise maalesef yeni MIUI 14 arayüzü bu aygıtlar için yayınlanmayacak. Bu modellerin son MIUI güncellemeleri MIUI 13 olacak.

Yukarıdaki modeller Tayvan ROM’lar için güncellenecek. Redmi Note 9 Pro için yaklaşan MIUI 13 güncellemesinin yapı numarası V13.0.2.0 SJZTWXM’dir. Kullanıcılar yakında MIUI 13 güncellemesini alacaklar.

Güncellemelerin 2023 yılının üçüncü çeyreğinde başlaması bekleniyor. Dayanak konusunda ne düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu