Xiaomi ilk MIUI 14 güncellemesini yayınladı: İşte detaylar!

Çinli teknoloji devi Xiaomi yeni arayüzü olan MIUI 14 güncellemesini kimi modeller için sunmaya başladı. Google Android 13 tabanlı yeni arayüz birçok değişiklik içeriyor.

İlk MIUI 14 güncellemesi yayınlandı

İşlevselliği ve süratiyle ünlü olan MIUI arayüzü, yeni sürümle birlikte Android işletim sistemine tam kapasitede adapte olmayı amaçlıyor. Xiaomi MIUI 13’le makus bir izlenim bırakmış ve çok eleştirilmişti. Fakat yeni sürümle birlikte kullanıcılara meselesiz bir arayüz sunulacak.

MIUI 14’ü birinci olarak Xiaomi 12 Lite için yayınlayan firma güncellemelere süratli başlayacak. Xiaomi 12 Lite Android 12 tabanlı MIUI 13 ile kutudan çıkarken, aygıt şimdi rastgele bir Android yahut MIUI güncellemesi almamıştı.

Bugün yayınlanan MIUI 14 güncellemesi ile aygıt birinci Android ve MIUI güncellemesini almış oluyor. Yeni Android 13 tabanlı MIUI 14 sürümü birçok optimizasyon ve güzelleştirme getiriyor. Aktüelleştirmenin yapı numarası V14.0.3.0.TLIEUXM’dir.

EEA bölgesi (Avrupa) için yayınlanan Xiaomi 12 Lite MIUI 14 güncellemesinin değişiklik günlüğü şöyle;

[MIUI 14]
  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve daha uzun mühletler boyunca süratli ve hassas olmaya devam ediyor. Ayrıntılara gösterilen dikkat, kişiselleştirmeyi yine tanımlar ve yeni bir düzeye taşır,
[Temel Deneyim]
  • MIUI artık anı menülerini kullanıyor ve daha uzun müddetler boyunca süratli ve hassas kalıyor.
[Diğer özellikler]
  • Ayarlar’da arama yapmak artık daha gelişmiş. Arama geçmişi ve kategori sonuçları ile her şey artık daha keskin görünüyor.
[Sistem]
  • Android güvenlik yaması Aralık 2022’ye güncellendi. Artırılmış Sistem güvenliği.
[Kişiselleştirme]
  • Ayrıntılara dikkat etmek, kişiselleştirmeyi yine tanımlar ve yeni bir düzeye taşır. Daha az Supericenes sayesinde ana ekranınız yeni bir görünüm kazandıracak. (Süper Simgeleri kullanabilmek için Ana Ekran ve Temaları en son sürüme güncelleyin) Ana Ekran klasörleri, en çok gereksiniminiz olan uygulamaları sizden yalnızca bir dokunuş uzakta tutarak vurgulayacak.
Başa dön tuşu