Xiaomi Mi Band 4 tanıtıldı

Xiaomi‘nin en çok bilinen eserlerinden biri olan Mi Band serisi güncellendi. Bir müddettir birçok bilgisinin internete düştüğü, fiyatının belirli olduğu ve hatta ön siparişe çıktığı Mi Band 4 resmi olarak tanıtıldı.

Xiaomi Mi Band 4 tanıtıldı

Mi Band serisi ile değerli satış muvaffakiyetleri yakalayan Xiaomi, dördüncü kuşakta renkli bir ekran tercih etmiş. 240 x 120 piksel büyüklüğünde 0.95 inç AMOLED ekranı evvelki kuşak Mi Band 3‘e nazaran yüzde 40 daha büyük bir alan sunuyor. Ekranın çizilmesini engellemek için tamperli bir cam ile korunuyor. Yeni bileklik Mi Band 4 ve Mi Band 4 NFC olmak üzere iki farklı sürümle piyasaya sürülüyor.

Adından da anlaşılacağı üzere bileklik ailesinde biri NFC dayanaklı olmak üzere iki farklı model yer alacak. Her iki model çabucak hemen tıpkı özelliklere sahip olsa da olağan sürümde 135 mAh olan pil 40 gün kullanım imkanı sunarken, NFC sürümünde 125 mAh olan pil 15 günlük bir kullanım sunuyor.

Mi Band 4 ailesi 50 metreye kadar su geçirmiyor ve yüzme stilini otomatik olarak algılayacak sensörlerle donatılmış. Ayrıyeten 6 farklı spor aktivitesini otomatik olarak takip edebilen bileklik hem iOS hem Android işletim sistemi ile birlikte kullanılabiliyor.

Xiaomi Mi Band 4 fiyatı

Xiaomi Mi Band 4‘ün olağan sürümünün Çin fiyatı 24 dolar, NFC takviyeli sürümün fiyatı ise 33 dolar olarak açıklandı. Fakat bu sayıların Çin fiyatları olduğunu belirtelim. Çin dışındaki fiyatların biraz daha yüksek olmasını bekleyebiliriz.

Başa dön tuşu