Yeni iPod touch Türkiye’de satışa çıktı!

Apple iPod touch artık hiç olmadığı kadar güçlü. 2015 yılında yayınlanan altıncı jenerasyon iPod touch ile birlikte Apple uzun süren sessizliğini bozarken, yeni aygıtını Türkiye’de satışa sunmuş durumda.

Yeni iPod touch Türkiye’de satışa çıktı!

Apple’ın A10 Fusion işlemcisinden güç alan aygıtın 4 inç’lik retina ekranı bulunuyor. 6.1 mm inceliğinde olan ve yükü 88 gramı geçmeyen aygıt, 1136×640 piksel ekran çözünürlüğü sunuyor. 

Yeni iPod touch modelinde 8 MP art kamera bulunurken, ön yüzde ise 1.2 MP ön kamera kullanılıyor. Art kamera ile saniyede 30 kare 1080p HD görüntü çekimi mümkün hale gelirken, ön kamera ile de 720p HD görüntü kaydı alabilmek mümkün.

Apple Music ile, aboneler 50 milyondan fazla müzik içeren bir kataloğa, binlerce çalma listesine, Beats 1 radyo istasyonuna ve dünyanın en güzel müzik uzmanlarının günlük editoryal seçimlerine erişebiliyor.

Aboneler kendi çalma listelerini oluşturabilir, müzik görüntüleri izleyebilir, istek üzerine favori sanatkarlarının özel Beats 1 programlarını dinleyebilir ve arkadaşlarıyla müzik paylaşabilirler. Artık 100’den fazla ülkede kullanılabilen Apple Music, şimdiye kadarki en kapsamlı müzik tecrübesini sunuyor.

Yeni iPod touch; oyunlar, eğitim ve internette gezinme için eğlenceli ve üretken AR tecrübeleri de sağlıyor. AR, yeni iPod touch’ın uyuncak yahut heykel üzere 3 boyutlu objeleri sihirli bir formda canlandırmasını mümkün kılan, muhakkak bir yere ve imaj algılamaya bağlı paylaşılan AR, kalıcı AR üzere yeni özelliklerle de dikkat çekiyor.

Apple’ın oyun platformu Arcade’i de destekleyen iPod touch ile 100’ün üzerinde oyuna da erişebilmek mümkün. 32 GB, 128 GB ve 256 GB depolama hafızası seçenekleri sunan yeni iPod touch’un fiyatları da aşikâr oldu.

Buna nazaran aygıtın 32 GB’lık sürümünü alacakların 1599 TL ödemesi gerekirken, 128 GB’lık modelin fiyatı 2499 TL, 256 GB’lık modelin ise 3399 TL fiyat etiketi bulunuyor.

Başa dön tuşu