Zoom, pandemi dönemindeki gücünü kaybetti

Pandemi devrinde ön plana çıkan Zoom, gücünü kaybetmeye başladı. İşte uygulama ile ilgili ayrıntılar.

Koranavirüs pandemisinin dünyanın her yerini tesiri altına aldığı devirlerde, yaşamsal alışkanlıklarımızın hepsi değişti. Bilhassa de meskenden çalışma sisteminin ortaya çıkmasına ve gelişmesine neden oldu. Pandeminin tüm dünyayı sardığı periyotlarda uygulanan karantina süreci konuttan çalışma ve eğitim prensibini ortaya çıkardı. Bilhassa iş ve eğitim alışkanlıklarının değişmesiyle bir arada çeşitli taşınabilir uygulamalar için adeta altın çağ periyodu başladı. Bilhassa de Zoom uygulaması, pandemi devrinin yıldızı parlayanları ortasında yer alıyordu.

Pandemi devrinde pay fiyatları adeta tavan yapan Zoom, son devirlerde büyük bir düşüş yaşıyor. Görüntülü konferans gerçekleştirme platformunun pay senetleri son vakitlerde neredeyse %90 oranında bedel kaybı yaşadı. Amerika merkezli görüntü konferans platformu Zoom, koronavirüs poandemisinin en çok hissedildiği aylardan Ekim 2020’de pay fiyatları açısından tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıkmıştı. Reuters tarafından yapılan haberlere nazaran Zoom’un payları o tarihten bu ayan neredeyse %90 oranında düşüş yaşadı.

Zoom, yeni kapılar açmaya çalışıyor

Videolu konferans uygulaması Zoom’un payları 2020 yılının son aylarında 478 dolar ile tepe düzeye ulaşmıştı fakat şu anda ise 73.4 dolardan süreç görmeye başladı. Pandemi süreci son bulduğundan bu yana şirket, yeni alanlarda aktif olmaya çalışıyor. Bu noktada bulut tabanlı davet hizmeti Zoom Phone ve konferans barındırma hizmeti Zoom Rooms üzere yeni hizmetler üzerine çalışmaya başladı. Zoom, bu sayede farklı çalışmalara odaklanmaya başladı.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu