Zyxel 30. yaşını kutluyor!

Zyxel, 30. yılını Tayvan’daki Hsinchu Bilim Parkı’ndaki düzenlenen bir dizi şenlik ile kutladı. 1989 yılında küçük bir ofiste temelleri atılan şirket, bugün Unizyx Holding çatısı altında faaliyet gösteren Zyxel İrtibat, Zyxel Networks, MitraStar Teknolojisi, ZyFlex Teknoloji, Ardomus Networks şirketlerinden oluşan dünya devi bir küme şirketi haline geldi.

Zyxel 30. yaşını kutluyor!

Dünya genelinde tüm Unizyx Holding çalışanları faaliyette bulundukları ülkelerde “30 Yıldır, İmkanların Ötesinde” teması ile eser tanıtımı ve toplumsal medya aktiflikleri ile kutlama yaptı.

Zyxel, Amerika’nın Silikon Vadisi’nin efsanevi garaj teşebbüsleri üzere, Tayvan’ın Taoyuan kentinde mütevazı bir dairede doğdu. 1989 yılın yaz ayında internetin şimdi bebeklik devrinde olduğu bir devirde, Dr. Shun-I Chu, ağ pazarındaki muazzam iş fırsatlarını öngörerek Zyxel’i kurdu. Teknolojik yenilik ve girişimciliğe duyulan tutkuyla beslenen Dr. Chu, entegre data, faks ve sesi bünyesinde barındıran dünyanın birinci üçü bir ortada modemini yarattı.

Yaklaşık iki yıl üzere bir müddette geliştirilen ve teknolojilide bir dönüm noktası sayılan bu modem, o yılarda dünyayı şaşkına çevirmişti. 1989 yılından bugüne Unizyx Holding çatısı altında faaliyet gösteren tüm şirketler, memleketler arası arenada daima yeni teknolojiler geliştirmeyi kendilerine misyon edindiler.

Zyxel’in Ar-Ge departmanındaki mühendisler tarafından geliştirilen Dial-up teknolojileri, sabit genişbant, fiber genişbant ve taşınabilir genişbant ağ teknolojileri alanındaki eşsiz eserler, dünya genelinde 150 pazarda silinmez bir iz bıraktı.
Holding, ilerleyen yıllarda müşteri tabanını hayli genişletti. Küçük ve orta ölçekli işletmeler ve büyük şirketlerin yanı sıra Zyxel, mesken kullanıcıları için de yeni jenerasyon eserler pazara sundu.

Unizyx Holging, Bulut Ağı Nebula ve Yazılım Tarifli Geniş Alan Ağı (Nebula SD-WAN) üzere Tayvan menşeli ağ tahlilleri ile işletmelerin dijital dönüşümlerini nasıl hızlandırabileceğini tüm dünyaya gösteren birinci Tayvan şirketi oldu. Tüm bunlara ek olarak şirket, Tayvan’daki ağ güvenlik duvarı ve güvenlik hizmetleri alanında faaliyet gösteren az sayıda üreticiden biri olarak tarihe ismini altın harfler ile yazdırdı. Son vakitlerde iF Tasarım (Almanya), Red Dot (Almanya) ve Yeterli Tasarım (Japonya) Mükafatı üzere memleketler arası yarışlarda aldığı derecelerle muvaffakiyetini taçlandıran Unizyx, süratle gelişen kullanıcı muhtaçlıklarını evvelce kestirim ederek, pazara özel dinamik eserler geliştirdi. Teknolojik inovasyonu sezgisel estetikle birleştirerek dünyayı değiştiren Unizyx, bireyler ve kurumların hayatını kolaylaştıran eserler tasarladı.

Başa dön tuşu