11 Sight, sağlık turisti geri dönüşünü 3 kata kadar artırıyor

Hastalarla irtibatta kolaylık ve yüksek maliyet avantajı sağlayan manzaralı etkileşim platformu 11Sight, bilhassa sıhhat turizmine büyük fırsatlar sunuyor.

11 Sight, sıhhat turisti geri dönüşünü 3 kata kadar artırıyor

Son 10 yılda dünyada süratle gelişen sıhhat turizminin sırf tıp tarafında 10 milyon turistten 100 milyar dolar gelir elde ediliyor. Memleketler arası hasta sayısı bakımından ABD, Almanya, Tayland ve Hindistan ile birlikte birinci 5 ülke ortasında bulunan Türkiye’nin turizm pastasında sıhhat turizmi, 2018 yılı itibariyle 8 milyar dolara yakın hisseye sahip bulunuyor. SPA ve Wellness, termal turizmi, 3. yaş emekli turizmi, manisiz turizmi, sağlıklı beslenme ve ileri faal hayat üzere farklı segmentlerden oluşan sıhhat turizminde Türkiye büyük bir potansiyele sahip. Halihazırda 1 milyon olan sıhhat turistini 4 yıl içinde iki katına çıkarmayı hedefleyen sıhhat turizmi açısından Manzaralı Etkileşim Platformu 11Sight, bu alanda büyük bir imkan yaratıyor.

Sağlık turizmi açısından büyük fırsat

2016 yılında Silikon Vadisi‘nde Aleks Göllü, Farokh Eskafi ve Ercan Gümüş tarafından kurulan startup teknoloji şirketi 11Sight; iOS, Android yahut web platformları üzerinden ekstra bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan rastgele bir şahısla anında manzaralı ilişkili kurulmasını sağlayarak bir birincisi gerçekleştiriyor. Sıhhat kuruluşlarına müşterileriyle bağlantıda kolaylık ve yüksek maliyet avantajı sağlayan imajlı etkileşim platformu 11Sight, görüşmelerin geri dönüş oranını büyük ölçüde artırıyor.

Hastalara inanç veriyor

2023 yılında Türkiye’nin iki milyon sıhhat turisti ile 20 milyar dolar gelir elde etmesinin beklendiğini söyleyen 11Sight Türkiye Ülke Müdürü Ercan Gümüş, şunları belirtti: “11Sight ile imajlı görüşmede müşterilerin inanç duygusu arttığı için geri dönüş oranı sesli görüşmeye nazaran 3 kata kadar daha fazla gerçekleşiyor. Sıhhat turizmi açısından ise 11Sight çok daha büyük bir ehemmiyete sahip. Dünyanın rastgele bir yerindeki hastaya hastanenizi, sıhhat merkezi ya da termal tesisinizi tanıtabiliyor, operasyonlar hakkında bilgi verebiliyor ve yüz yüze irtibat kurarak itimat bağı kurabiliyorsunuz. 11Sight görüntü etkileşim platformunu sırf sıhhat turizmi için kullanan kuruluşlar var. Bunlardan biri Florence Nightingale.”

11Sight neler sağlıyor?

11Sight‘ı halihazırda kullanan sıhhat kuruluşlarından aldıkları dataların geliştirdikleri teknolojinin gücünü kanıtladığını söz eden Gümüş, sistemin faydaları hakkında şunları belirtti: “11Sight ile sıhhat merkezinizden müşterilerinizle etkileşime web siteniz üzerinden başlıyorsunuz. Siteniz üzerinden müşterinizle kurduğunuz imajlı bağlantı sayesinde sitenize her ziyareti sıhhat merkezi ziyaretine dönüştürüyorsunuz. Bu da size müşterilerinizi sıhhat kuruluşuna getirme imkânı sağlıyor. Hastanenizin donanımlarını tanıtabiliyor, müşterinizin görmek istediği ayrıntıları gösteriyor, sorularını yüz yüze irtibat kurarak cevaplama imkanına kavuşuyorsunuz. Birden fazla aygıtla da arama alabiliyorsunuz. Aramalarınızı, bildirilerinizi, fotoğraflarınızı görmenin yanı sıra çevrimiçi olmadığınızda müşterileriniz size manzaralı yahut sesli bildiri da bırakabiliyorlar. İmajlı irtibat sesle irtibata kıyasla üç kat daha fazla ikna etme imkânı yaratıyor. Hakikaten sadece bir yıl içinde imajlı irtibat dünyada yüzde 100 artış kaydetti. Ayrıyeten 11Sight ile yaptığınız tüm görüşmeleri kayıt altına alma imkanına da sahip oluyorsunuz. ”

Başa dön tuşu