6 Aralık haftası vizyona giren filmler!

Addams Ailesi

Charles Addams’ın sevilen serisinin 2019 imali animasyon sineması The Addams Family, tuhaf bir ailenin komik öyküsünü mevzu alıyor. Kocasına ve çocuklarına kendini adamış bir bayan olan Morticia, ailesini bir ortada tutan soluk tutkaldır. Güler yüzlü, kötücül ve tutkulu bir halde karısına aşık olan aile babası Gomez, her vakit teşebbüsçü ruhunu korumaktadır. Ailenin çocukları da epeyce şahsına münhasır bireylerdir. Uzun örgüleri ve iğneleyici mizahı ile zeki genç kız Wednesday ve bulabileceği en büyük tehdit ve tehlikelerin peşinden koşan 10 yaşındaki Pugsley.

Elbette konutun bireyleri bunlarla hudutlu değildir. Ailenin çılgını Fester düzgün huylu, sevinçli ve her formda düzensizliğe yol açabilirken, büyükanne ise yarasalar ve kafatasları üzere biçimler vererek pişirdiği şekerli kurabiyeleri seven torunlarına tapar. Aile yaklaşan kutlamaları için hazırlıkların ortasındayken, Margaux Needler ortaya çıkar. Margaux Needler sevilen bir reality-show programının kraliçesidir ve banliyö tipi pastel mükemmelliğe kendini adamıştır.

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

1760 yılında Fransa’da geçen sinema, ressam Marianne’in kıssasını mevzu alıyor. Marianne, Héloïse’in evlilik portresini çizmekle görevlendirilir. Héloïse, manastır hayatını terk etmiş bir genç bayandır ve Marianne onun portresini resmederken, ortalarında beklenmedik bir yakınlaşma oluşur.

Mucize 2 Aşk

Bir dağ köyünde yaşayan engelli bir genç olan Aziz, görücü yöntemi ile evlendiği Mızgün ile birlikte yaşayarken, köydeki önyargılardan dolayı sıkıntı bir hayat sürdürmektedir. Günün birinde Aziz ile Mızgin bu zorluklar nedeniyle daha kolay bir hayat süreceklerini düşündükleri diğer bir kasabaya yerleşir. Lakin Aziz ve Mızgün, çok geçmeden önyargı ve saldırganlığın yalnızca geldikleri yere ilişkin olmadığını deneyimleyecektir.

Aziz, Yetenekli öğretmen ve sinemacı Bahattin’in de takviyesi ile eşi için birçok mucizeyi gerçekleştirir. 2014 üretimi “Mucize” sinemasının devam halkası olan üretimin direktörlüğünü ve senaristliğini daha evvel olduğu üzere tekrar Mahsun Kırmızıgül’ün üstlendiğini belirtelim.

Balon Pilotları

Film 1862 yılında olan hayatı anlatıyor. Hırslı bir bilim adamı ile varlıklı bir bayanın sıcak hava balonu ile daha önce  hiç çıkılmamış bir yüksekliğe çıkma kıssasını mevzu alan sinema ikilinin hayatta kalma uğraşına odaklanıyor. İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking’in hayatını anlatan Her Şeyin Teorisi’nde birlikte rol alan Eddie Redmayne ve Felicity Jones’u tekrar bir ortaya getiren The Aeronauts’ın direktör koltuğunda War & Peace ve Peaky Blinders dizileri ile tanıdığımız Tom Harper oturuyor.

Başa dön tuşu