WhatsApp gruplar için yeni bir özellik sunuyor

WhatsApp’ın, kullanıcıların sadece bir defa görülebilen bildiriler göndermesine imkan sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Daha evvel fotoğraflar ve görüntüler için geliştirilen özellikler artık metin bildirileri için de mevcut.

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp’ın yeni bir özellik geliştirdiği ortaya çıktı. WhatsApp’ın Android beta sürümünde 2.22.25.20 koduyla karşımıza çıkan özellik, en azından birtakım kullanıcılar için kullanıcı tecrübesini güzelleştirecek üzere görünüyor.

Peki yeni WhatsApp özelliği kullanıcıya ne sunuyor?

WhatsApp, daha evvel gösterilen fotoğraf ve görüntü özelliğini bir mühlet evvel kullanıma sunarak, kullanıcıların sadece bir sefer görüntülenebilen fotoğraf ve görüntüleri paylaşmasına imkan tanıyor. Bu defa Android beta sürümünde karşımıza çıkan yeni fonksiyon, bir kere görüntülenen bir iletisi gönderebilmenizdir. Bu mod açıkken gönderilen bildiriler karşı tarafta yalnızca bir kere görünür. WhatsApp’ın yeni özellikleri şu biçimde görünüyor:

Geliştirilmekte olan yeni bir WhatsApp özelliği, sohbet gönder düğmesine bir kilit işareti ekleyecektir. Tek ileti modu açıksa, bu kilit simgesi bildirinin bir defa görüntüleneceğini belirtir. Öte yandan kullanıcılar, tek seferlik bir fotoğraf yahut görüntü üzere görüntülemek için gelen bildirilere dokunabilir.

WhatsApp, tek seferlik iletileşme özelliği hakkında yorum yapmadı. Haliyle; bu özelliğin ne vakit hayata geçirileceği bilinmiyor. Aslında, bu özelliğin kullanılabilir olup olmayacağı belirli değil. Bu mevzuyla ilgili daha fazla gelişme olursa sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu