Acer, yeni nesil e-Spor platformu Planet9’u tanıttı

Acer IFA 2019’da gerçekleştirdiği next@acer küresel basın konferansında yeni kuşak e-spor platformu Planet9’u tanıttı. Planet9, oyunculara kendi ekiplerini kurup mükemmelliğe erişmek için idman yaparak zafere ulaşmalarına yardımcı olacak açık bir topluluk sunuyor. Şimdi kapalı beta sürümünde olan platform 30 Ocak 2020’de açık beta sürümüne geçecek.

Acer, yeni jenerasyon e-Spor platformu Planet9’u tanıttı

“Planet9, rekabetçi oyuncular ve keyif için oyun oynayanların bir üst seviyeye çıkarak profesyonel düzeyin çabucak altında e-spor müsabakalarına katılabilmeleri için gereken platformu sunuyor.” diyen Acer Inc. BT Eserleri İş Kolu E-spor Servisleri Genel Müdürü Andrew Chuang kelamlarına şöyle devam etti: “Acer’ın donanım, yazılım ve hizmetlerdeki üstünlüğünden güç alan Planet9, tüm dünyadaki oyuncuların tecrübesini tamamlayacak bilgiler sunacak.”

Planet9, e-spor dünyasına adım atmak isteyen amatör oyunculara profesyonellerden bilgi alma, güçlü ve zayıf istikametlerini manaya, topluluktaki başka oyuncularla bağlantı kurma ve çevrim içi turnuvalara katılma fırsatı sunuyor.

Kendi Kadrosunu Kur

Temelini topluluk özellikleri oluşturan Planet9 ile oyuncular kendileriyle benzeri şahıslarla tanışıp grup oluşturabiliyor, diğerlerini arkadaş olarak ekleyebiliyor, ilgilendikleri bireyleri takip edebiliyor, oyunlara ve marifet seviyesine nazaran kimlerle oynayabileceklerine dair teklifler alabiliyorlar. Gruplara sunulan görüşme odası ve oyun taktik paylaşımı üzere fonksiyonlar ise kümenin daha yakınlaşmasını ve birbirinden öğrenmesini sağlıyor.

Mükemmel Olmak İçin Çalış

Planet9, oyunculara marifetlerini geliştirmeleri için de çeşitli imkanlar sunuyor. Bunlar ortasında ferdî gelişim için bir antrenör tutmak, deneyimli oyuncularla birlikte oynamak, benzeri seviyedeki arkadaşlarla daha fazla vakit geçirmek yahut performans takibi için gelişmiş oyun istatistiklerini görmek yer alıyor.

l   Antrenör: Antrenör özelliği, oyuncuların profesyonel ve yetenekli oyunculardan öğrenmesini sağlıyor. Oyuncular istatistiklere, lisana, derecelendirmeye ve saatlik fiyata nazaran kendileri için ülkü antrenörü seçebiliyorlar. Antrenörler kullanıcının oyun istatistiklerini inceleyip özel bir kurs hazırlayabiliyor, ekran paylaşabiliyor, imajlı yahut sesli görüşme yapabiliyor, mükemmelleştirilmesi gereken anları göstermek için görüntü yükleyebiliyorlar.

l   Dayanak: Misal oyuncular birlikte çalışarak hünerlerini geliştirebiliyorlar. Yayıncılar Twitch yahut YouTube canlı yayınlarını ekleyerek oyuncuları ve hayranlarını birlikte grup oluşturmaları için teşvik edebiliyorlar.

l   Oyun İstatistikleri: Oyuncuların tüm istatistikleri etkileyici bir arayüzle gözler önüne seriliyor. Zaferler, hezimetler, skorlar, kayıplar, alınan eserler, toplanan altın vb. datalarla oyuncular kendileri için en ülkü antrenörü bulabiliyor ve kendilerini geliştirecek tahlillere erişebiliyor.

l   Hazırlık Maçları: Planet9, klanlar (takımlar) yahut kavimler (birden fazla klan) halinde idman yapmak ve meydan okumak için rekabetçi yollar sunuyor. Klan Hazırlık Maçı özelliği ile klanlar birbirlerine hazırlık maçı teklif edebiliyor. Kavim Savaşları özelliği ise Planet9’da her hafta çeşitli mükafatlar verilen büyük gayretlere katılma fırsatı tanıyor.

Zafere Yolculuk

Planet9’da sponsorlu yahut resmi olmak üzere her ölçekten turnuva düzenlenebiliyor. Bu turnuvalara ün, zafer yahut ödül kazanmak için katılmak mümkün. Turnuvalarda adil gayret için misal yetenek düzeyindeki oyuncular eşleştiriliyor. Kâfi sayıda zafer elde edildiğinde çeşitli mükafatlar kazanılabiliyor.

Kapalı beta sürümüne katılmak isteyen oyuncular 4 Eylül 2019 13:30 (CEST) tarihinden itibaren planet9.gg adresinde kayıt yaptırabilir.

Başa dön tuşu