AirPods’un sahte olduğu nasıl anlaşılır?

Sahte AirPods’lar nasıl anlaşılır? Bu kılavuz size uydurma AirPods’ları nasıl tespit edeceğinizi gösterecek. İşte birçok kullanıcının merak ettiği detaylar!

Sahte AirPods’lar nasıl anlaşılır? Günümüzde çabucak hemen her eserde taklit eserlere rastlamak epey mümkün lakin kelam konusu kablosuz kulaklık olunca durum içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Bu makale, satın aldığınız yahut almak üzere olduğunuz AirPods’ların yepyeni olup olmadığını ve AirPods’ların özgünlüğünü nasıl sorgulayacağınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Apple’ın AirPods ve AirPods Pro modelleri, şirketin en başarılı eser kümeleri ortasında yer alıyor. Bu nedenle klonları başka birçok Apple eseri üzere piyasaya sürülüyor. Bu yüzden AirPods almayı düşünüyorsanız hem cüzdanınız hem de sıhhatiniz için çok dikkatli davranmalısınız.

İnternette süratli bir bakış, 50 TL, 100 TL, 200 TL üzere fiyatlarla “bire bir klon” olarak satılan birçok geçersiz klon eseriyle karşılaşacaktır. Pekala almaya çalıştığınız eserin ortalarında olmadığından nasıl emin olacaksınız? Elektronik eserlerin büyük çoğunluğunda geçersiz yahut klonları ayırt etmek ekseriyetle rastgele bir uzmanlık gerektirmez lakin maalesef AirPods yahut AirPods Pro kelam konusu olduğunda sürecin bu kadar kolay olmadığını bilmelisiniz.

Kendinizi inançta hissetmek ve dolandırılmaktan kaçınmak istiyorsanız, uydurma AirPod’ları nasıl tespit edeceğinize ait tüm prosedürleri bilmelisiniz. Bunun için özel bir rehber hazırladık.

AirPods yahut AirPods Pro modelinizin geçersiz mi gerçek mi olduğunu öğrenmek için aşağıdaki prosedürleri inceleyin.

Sahte AirPod’lar nasıl anlaşılır?

  • Seri numarası sorugulama
  • Zorla dokunma özelliğini etkinleştir
  • “Hey Siri” komutunu aktifleştirin.
  • Aktif Gürültü Engellemeyi Etkinleştir
  • Uzun aralıklarda irtibat gücünü denetim edin
  • Orijinal aygıtla karşılaştırın
  • Teknik servislerden yardım alın

1- Seri numarası sorgulama

Satın aldığınız kulaklığın özgün mi yoksa geçersiz mi olduğunu anlamanın en muteber yolu, sistem seri numaranızı Apple’ın resmi web sitesinden denetim etmektir.

Öncelikle, eserin özgün ambalajındaki seri numarası ile eserin taşıma çantasındaki seri numarasını karşılaştırın. Bu iki seri numarası birebir ise lütfen Apple sisteminden bu seri numarasını sorgulayınız.

Bunu yapmak için Apple Servisini arayın ve seri numaranızı isteyin. Apple, aygıtınızın seri numarasını hakikat bir formda tanımlıyorsa, aygıtınız büyük olasılıkla özgündür. Sisteminiz burada bir kusur veriyorsa aygıtınız katiyetle düzmecedir.

Öte yandan, orjinal kutuları ve taşıma kılıfları ile gelen düzmece aygıtları da alabileceğinizi unutmayın. Şayet öyleyse, daha fazla ipucuna gereksiniminiz olabilir.

2- Force Touch fonksiyonunu etkinleştirin

Sahte bir AirPods Pro’yu nasıl tespit edeceğinizin yanıtı, Zorla Dokunma özelliğini denetim etmektir. AirPods Pro modellerinde kullanılan Force Touch teknolojisi, başka modellerden farklı olarak dokunarak değil basınçla çalışıyor. Aşağıdaki fotoğrafta işaretli olan bu alana basarak müziği durdurabilir, bir sonraki yahut bir evvelki modüle geçebilir yahut bir telefon aramasını cevaplayabilirsiniz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu