Akıllı buzdolabından tweet attı, gündem oldu!

Dorothy adlı ABD’li kız çocuğu için Twitter’da “Dorothy’ye özgürlük” kampanyası başlatıldı. 

CEZA ALDI

BBC Türkçe’nin aktardığına nazaran, yemek yaptığı sırada YouTube videosu izleyen ve dikkatini bu görüntüye verdiği için ufak çaplı bir yangın çıkaran 15 yaşındaki Dorothy ceza olarak akıllı telefonuna elveda dedi. 

İki hafta evvel telefonuna annesi tarafından el konulan Dorothy yasağı birinci olarak 4 Ağustos’ta Nintendo 3DS oyun konsolundan gönderdiği bildiriyle deldi. 

“ANNEM TELEFONUMU ALDI”

Dorothy, cezayı “Sonsuza kadar gidiyorum. Annem telefonumu aldı. Hepinizi özleyeceğim. Ağlıyorum. Hoşçakalın” bildirisiyle duyurdu.

Ertesi gün Dorothy’nin annesi tarafından yazıldığı iddia edilen bir bildiride ise “Dorothy’nin Nintento’dan Twitter’ı kullandığını gördüm. Bu hesap kapatılacak” sözlerine yer verildi. 

Nintendo 3DS’ten de olan Dorothy bu sefer öbür oyun konsolu Wii U’ya yöneldi ve “Merhaba. Annem Nintendo’mu aldı. Wii’mi kullanmaktan diğer dermanım kalmadı. Gösterdiğiniz takviye ve sevginiz için teşekkürler” dedi. 

Annesi bu aygıta da el koyunca, Dorothy son deva olarak LG marka buzdolaplarını keşfetti 8 Ağustos’taki iletisinde “Bu tweet’in ulaşıp ulaşmayacağını bilmiyorum. Buzdolabıyla konuşuyorum. Zira annem tüm elektronik cihazlarıma tekrar el koydu” dedi. 

İngiliz Guardian gazetesine konuşan Dorothy “Annen neden yalnızca buzdolabının internet ilişkisini kesmiyor?” sorusunu “Annem teknoloji bahislerinde çok yeterli değil” diye yanıtladı. 

Başa dön tuşu