Amazon Netflix’i geçmeyi başardı

Amazon Prime Görüntü, en tanınan dizi ve sinema izleme platformu unvanını Netflix’ten devralarak tahta çıkıyor.

Netflix ve Amazon Prime Görüntü, dünyanın en tanınan iki TV ve sinema izleme platformu, çok uzun müddettir çatışıyor. vakit. Her iki platform da anavatanı olan ABD’de en çok kullanılan platformları ortasında yer alar.

İki şirket ortasındaki çekişme aylardır devam ediyor. Lakin Kasım ayına kadar Amazon Prime Görüntü bunu değiştirmeyi başardı ve ABD’de en çok kullanılan dizi/film platformu haline geldi.

Netflix’in son periyottaki kan kaybı Amazon Prime Video’nun taht kazanmasında büyük rol oynadı. Amazon Prime Görüntü ve Hulu üzere platformların olduğu piyasaya artık Netflix artık bir numara değil. Uzun müddettir ikinci olan Amazon Prime Görüntü, Netflix’ten tahtını almayı başardı. Bu durumun gerisinde Netflix’in kısa bir müddet evvel duyurduğu reklam abonelik planları ve hesap paylaşımını engelleme teşebbüsleri olduğu düşünülüyor.

Rakipler çok kan dökerken, Amazon sessizce platformun kullanıcı arayüzünü güncelledi, yüksek kaliteli yeni seriler geliştirmeye devam etti ve en temel öğe olan abonelik planına dokunmadı. Bu şirketin kullanıcı kaybetmemesini ve daha çok kullanıcıyı kendisine çekmesini sağlıyor. Fakat Amazon bu muvaffakiyetini muhafazayı önümüzdeki yıllarda de başarabilecek mi bunu vakitle göreceğiz.

Bir yandan güçlü içeriklerle pazara dahil olan Disney Plus ilerleyen vakitlerde her iki platformunda tahtını ele geçirebilir üzere duruyor. Pekala siz şirketlerin bu rekabetiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu