Amazon’un kurucusu servetini bağışlayacak!

Amazon’un kurucusu ve dünyanın en zengini kabul edilen 55 yaşındaki Jeff Bezos’tan boşanması sonrası yaklaşık 37 milyar dolarlık servetin sahibi olan 48 yaşındaki MacKenzie Bezos, mirasının yarısını bağışlayacağını açıkladı.

Amazon’un kurucusu servetini bağışlayacak!

Bezos, yaptığı yazılı açıklamada, boşanmadan elde ettiği 37 milyar dolarlık servetin yarısını, ”Giving Pledge” isimli hayır hareketine bağışlayacağını duyurdu. Paylaşmak için “orantısız ölçüde parası olduğunu” belirten Bezos, “Kasam boşalana kadar yardımlarımı yapmaya devam edeceğim.” sözlerini kullandı.

Amazon’un kurucusu ve dünyanın en zengini kabul edilen 55 yaşındaki Jeff Bezos’tan boşanan MacKenzie Bezos, yaklaşık 37 milyar dolarlık servetin sahibi olmuştu. 

Çift boşanma mutabakatında, MacKenzie’nin, dünyanın en kıymetli markası pozisyonundaki internet perakende satış devi Amazon’da 35,6 milyar dolar kıymetinde payını müdafaası konusunda mutabık kalmıştı. Jeff Bezos’un Seattle’da 1994’te konutlarının garajında kurduğu Amazon’un birinci çalışanlarından biri müellif eşi MacKenzie olmuştu.

1993’te evlenen çiftin 4 çocuğu bulunuyor. Forbes mecmuasına nazaran, Amazon’daki payları, MacKenzie Bezos’u dünyanın en güçlü 3. bayanı yaparken, Jeff Bezos dünyanın en varlıklı bireyi olmayı sürdürecek. Jeff Bezos’un yalnızca Amazon’daki payları 107 milyar dolar bedelinde.

Başa dön tuşu