Apple dev ekranlı katlanabilir bir iPad ile karşımıza çıkabilir

Son vakitlerde katlanabilir pazara daha fazla markanın girdiğini gördük. Lakin hala riske girmeyen muhakkak bir oyuncu Apple’dır. Yeni bir rapor, Cupertino şirketinin birinci katlanabilir aygıtının MacBook boyutunda devasa bir katlanır iPad olabileceğini öne sürüyor.

Daha evvelki söylentilere nazaran, Apple iPad Fold’un katlanabilir bir iPhone’dan evvel tanıtılması bekleniyor. Ayrıyeten, kullanılması amaçlanan OLED’in geliştirilmesine bağlı olarak birkaç yıl içinde geleceğini görebileceğimizi söylüyor. Hibrit gibisi işletim sisteminin yanı sıra şu ana kadar somut bir ayrıntı ortaya çıkmadı.

Apple iPad Katlama özellikleri

Güney Koreli The Elec kaynağından edinilen bilgilere nazaran Apple, katlanabilir bir bilgisayar geliştirmek için çalışmalara başladı. Apple’ın, açıldığında dizüstü bilgisayar kategorisine girecek olan 20 inçlik devasa bir diyagonal ekrana sahip bir aygıtı test ettiğini eklediler.

Bu tasarım form faktörü açısından, farklı bir modda daha küçük bir birincil ekrana imkan sağlayabilir. Alttaki ikincil ekran, bir giriş klavyesi misyonu görebilir. Apple’ın kendi kendini onaran ekran ve gelişmiş aydınlatma teknolojisi üzere patentleri burada değerli bir rol oynayabilir.

Daha da kıymetlisi, kaynak, Apple’ın rastgele bir katlanabilir tablet yahut iPhone olmadan evvel mümkün bir 16 inç Ultra modeliyle OLED iPad’i piyasaya süreceğini iddia ediyor. Ayrıyeten Samsung, en büyük rakibinin 2024’te iPad Fold’u ve bir yıl sonra da iPhone sürümünü piyasaya sürmesini bekliyor.

Gelecekte katlanabilir bir Apple akıllı telefon yahut tablet almayı düşünür müsünüz? En çok hangi özellikleri görmeyi dört gözle bekliyorsunuz?

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu