Bilişim Vadisi Türk teknolojisini Singapur’a taşıyor

Dünyanın en büyük ve en tesirli Finansal Teknolojiler Şenliği 11-15 Kasım 2019 tarihleri ortasında Singapur’da gerçekleşiyor. Global ölçekte iştirakin gerçekleştiği şenlikte birinci sefer yer alacak olan Türk Teknoloji Pavilyonu Bilişim Vadisi tarafından koordine ediliyor. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile İstanbul Ticaret Odası’nın desteklediği ve Sistem Global’in danışmanlığını yaptığı Türk Teknoloji Pavilyonu’nda ülkemizden 12 firma yer alıyor.

Bilişim Vadisi Türk teknolojisini Singapur’a taşıyor

Singapur FinTech Şenliği, Güneydoğu Asya ve Pasifik bölgesine açılmak isteyen firmalar için kıymetli fırsatlar sunuyor. Bu yıl şenliğe 135 ülkeden 500’e yakın kurumun ve 60.000 finansal teknoloji profesyonelinin katılması bekleniyor. Şenlik bu yıldan itibaren SWITCH tertibiyle birlikte gerçekleştirilecek. SWITCH tertibi kapsamında firmalarımız, Singapur ekosistemindeki teknoloji ve inovasyon merkezlerine ziyaretlerde bulunarak firmalarla birebir bağlantıya geçme ve iş birlikleri oluşturma imkanına da sahip olacak.

Bilişim Vadisi, şenliğin birinci günü akşamında Türk Teknoloji Pavilyonu’na dahil olan firmalarımızın öbür ülke firmalarıyla eşleştirilmesi ve irtibat kurmalarını kolaylaştırmak maksadıyla bir çalışma toplantısı organize ediyor. Toplantıya Türk yetkililerin yanı sıra Singapur Ticaret ve Sanayi Bakanı’nın da katılması bekleniyor.

Türk Teknoloji Pavilyonu’nda yer alan firmalar şu halde: 32Bit, Albaraka Türk Insha ve Alneo, Astav Yazılım, Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Enqura, Finartz, FTech Labs, Macellan, Kuveyt Türk Architecht Bilişim ve Türkiye İş Bankası Softtech.

Başa dön tuşu