Twitter siyasi reklam almayacağını açıkladı

Sosyal medya ağlarının seçim vakitlerinde politikler tarafından kullanılması alışa gelmiş bir olay haline geldi. Vakit zaman hudutları aşan bu kullanım reklam satın almaya kadar varıyor. Siyasetin odağında yer alan toplumsal ağlarının başında gelen Twitter aldığı bir kararla siyasi reklamları almayacağını açıkladı.

Twitter siyasi reklam almayacağını açıkladı

Alınan karar şirketin kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey tarafından duyuruldu. Dorsey yaptığı açıklama ile yeni siyasetleri gereği Twitter’da siyasi içerikli reklamları almayacaklarını açıkladı. dorsey bu kararın Kasım ayı sonundan prestijin uygulamaya konulacağını belirtti.

Alınan kararın önümüzdeki yıl 3 Kasım’da gerçekleştirilecek olan ABD seçimleri ile ilgisi olup olmadığı bilinmiyor. Lakin geçtiğimiz aylarda bilhassa Türkiye’de Twitter kullanıcılarına uydurma banka reklamları gösterilmiş, kullanıcılar bu durumdan şikayetçi olsa da Twitter bu hususla ilgili adım atmamayı tercih etmişti. Yeni kararın nasıl uygulanacağı ve ABD seçimlerinde Twitter’ın bu mevzuda nasıl davranacağını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Başa dön tuşu