Kullanıcılarına para kazandıran uygulama; Caden

Caden isimli uygulama Yahoo’nun kurucu ortağı Jerry Yang tarafından desteklenmektedir. Caden uygulaması, kullanıcı datalarını paylaşmak ve bu durumdan gelir elde etmek isteyen şahıslara ödeme yapmayı planlıyor. Dijital reklamcılık ile yeni seçenekler aramaya ve gaye olarak belirlenen reklamcılığı geliştirmeye yönelik hareket ediyor. Bu manada ise reklam yapmak emeliyle ferdî bilgilerinizi paylaşmak için size özel olarak ödeme yapan bir uygulama olarak kurulan Cadden, halka açık yahut testini gelecek yılın birinci aylarında daha fazla kullanıcıyla ilerlemeyi hedefliyor. Caden’a nazaran bilgilerini paylaşarak kullanıcılar yıllık olarak binlerce dolar para kazanma imkanını elde edebilecek.

Kişisel bilgileriniz karşılığında para kazanabilirsiniz

Caden’ın en büyük destekçisi ortasında Yahoo’nun kurucu ortağı Jerry Yang yer alıyor. Uygulama, kullanıcıların şahsî datalarını Amazon, Yelp, Airbnb ve öbür hizmetlerden uygulama içerisindeki bir kasaya indirmesine yardımcı oluyor. Kelam konusu bu kasaya, şahsî data puanınıza uygun formda bir bedel biçiliyor ve ferdî bilgilerini paylaşmayı tercih eden kullanıcılar, uygulamaların bu bilgilerden elde ettiği gelirden hisse alma hakkına sahip oluyorlar. Son periyotlarda süregelen dijital reklamcılık dalı, tüketici bilgilerinden para kazanmanın yeni yolları üzerinde araştırma yapıyor. Kısmen Apple’ın geçtiğimiz yıl içerisinde uygulamaya koyduğu ve tüm uygulama kullanıcılarının izlemek için müsaade almasını gerektiren saklılık siyaseti sayesinde klasik yollar artık çok daha sıkıntı bir hal aldı.

Aylık 5-20 dolar ortası kazanmak mümkün

The Wall Street Journal’a nazaran Caden, şu an için az sayıda kullanıcıyla test yapıyor ve gelecek yılın birinci aylarında 10.000 kullanıcıyla halka açık bir beta testi başlatmak ismine planlar kuruyor. Şirket, kullanıcıların datalarını paylaşmak konusunda çeşitli seçenekler sunuyor. Şahsî datalarını paylaşmayı kabul eden kullanıcılar aylık olarak 5 ila 20 ABD doları ortasında yahut üzerinde kar sağlayabilirler. Bu kazanımlar bireylerin şahsî datalara nazaran değişiklik gösterebilir. Bireylerin sağladığı gelir, Cadden’e ödeme yapan reklamcılardan elde edilen gelirin bir kısmına karşılık geliyor. Şunu da belirtmek gerekirse kullanıcıların paylaşmış olduğu bilgiler anonimleştirilerek kullanılacak ve bu sayede saklılık sağlanacak. Şahıslar, uygulama ile bu formda kar sağlayabilecekler.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu