Bitcoin haberi Facebook hisselerini uçurdu

Bitcoin, Facebook Inc.’in dijital bir para kullanıma sunacağı istikametindeki haberlerin tesiriyle 9 bin doları aşarak Mayıs 2018’den beri en yüksek düzeyini gördü.

Bitcoin haberi Facebook paylarını uçurdu

BloomberHT’nin haberine nazaran kelam konusu haber kripto paraların ana akım finans etrafları tarafından daha fazla benimsendiği biçiminde iyimserliği artırdı.

Piyasa pahası en yüksek kripto para Bitcoin, Cuma günü geç saatlerden bu yana yüzde 9.4 yükseldi ve Londra saatiyle 09:30’da 9,215 dolardan süreç gördü. Rakip dijital paralar da tırmandı, Litecoin yüzde 5 paha kazandı, Ethereum ise yüzde 5.5 yükseldi.

Asya’da kripto paralarla temaslı pay senetleri kıymet kazandı. Remixpoint Inc. yüzde 6 yükseldi. Monex Group Inc. ve Ceres Inc. Tokyo seansını yüzde 2’nin üzerinde yükselişle tamamladı.Seul’de listeli Vidente Co.yüzde 2.7 tırmandı.

Capital Link International CEO’su Brett McGonegal, Baloomberg Television ile gerçekleştirdiği mülakatta “Yalın gerçek şu ki insanların bir çeşit inançlı liman ya da hedge aradığı bir periyotta para, Bitcoin’e hakikat yolunu buldu.” dedi ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e ilgi göstermeye başlaması durumunda kripto paranın “çok daha üst gideceğini” kelamlarına ekledi.

Başa dön tuşu