Bitcoin, piyasa değeri ile Tesla’yı geride bıraktı

Kripto para piyasasının çoğunluğu, kuvvetli bir 2022’nin akabinde tekrar yeşil bölgede ve Bitcoin’in ( BTC ) piyasa bedeli, Tesla dahil olmak üzere borsadaki birtakım büyük varlıkları çoktan geride bıraktı.

Bitcoin, piyasa bedeli ile Tesla’yı geride bıraktı

23 Ocak’ta alınan CompaniesMarketCap bilgilerine nazaran, Bitcoin’in piyasa pahası 440,55 milyar doları aşarken, iş adamı Elon Musk tarafından yönetilen elektrikli araç (EV) üreticisi Tesla’nın piyasa kıymeti 421,30 milyar doları buldu.

Bitcoin’in piyasa bedeli Tesla’nınkinden daha yüksek. Kaynak: Şirketler Pazar Değeri

Gerçekten de, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı, 2023’te yenilenen kripto iyimserliği dalgalarının üzerinde ilerliyor ve global kripto piyasası kıymeti 1 trilyon doları geri kazanırken, piyasa kıymetine tek bir haftada 39,02 milyar dolar ekledi.

Bitcoin fiyat analizi

Yazım vaktinde, Bitcoin 22.887$’dan el değiştiriyor; bu, grafiklerin gösterdiği üzere, gün içinde %0,55, bir evvelki haftaya nazaran %9,71 ve son 30 gün içinde %35,89’a kadar bir artışı temsil ediyor.

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Kripto izleme platformu CoinMarketCap’te 23 Ocak’ta erişilen en son bilgilere nazaran, mevcut piyasa bedeli ile Bitcoin, bu göstergeye nazaran tüm kripto para üniteleri listesinin başında yer alıyor ve onu Ethereum ( ETH ) izliyor.

Tesla’nın mücadeleleri

Öte yandan, otomotiv kesimini etkileyen artan maliyetler ve tedarik zinciri kesintileri ile uğraşan Tesla, 2022’de 1,3 milyon adetlik rekor bir rekor teslim etmesine karşın pay fiyatının kıymetli bir kısmını kaybederek Modelinin fiyatlarını düşürmeye zorladı.

Bu ortada, Cardano ( ADA ) ağında oluşturulan birinci KONUT projesi olan eTukTuk, gelecekteki bir rakip olabilir ve Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) duyurulduğu üzere Sri Lanka’da konuşlandırması başlayacak. KONUT üreticilerinin blockchain ve kripto sanayisine olan ilgisi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu