‘Bitcoin Rainbow’ grafiği, BTC’nin artık boğa koşusunda olduğunu gösteriyor.

Bitcoin ( BTC ), 22.000 doları geçtikten sonra, yeni düzeyleri geri kazanmak ve mevcut boğa koşusunu sürdürmek istiyor. Bitcoin, yılın başından bu yana büyük ölçüde yeşil bölgede süreç görse de, birinci kripto para ünitesinin çıkarlarını artırıp artıramayacağı yahut boğa koşusunun geçersiz olup olmayacağı şimdi aşikâr değil.

‘Bitcoin Rainbow’ grafiği, BTC’nin artık boğa koşusunda olduğunu gösteriyor.

Bitcoin etrafındaki belirsizlik, kripto dalının geçen yılki ayı piyasasına hakim olan hakim faktörlerden şimdi tam olarak kurtulamamasından kaynaklanıyor. Bununla birlikte, Bitcoincenter’ın gökkuşağı fiyat tablosu, Bitcoin’in mevcut boğa koşusunun daha yeni başlıyor olabileceğini ve yatırımcıların BTC fiyatının önümüzdeki aylarda artmaya devam ettiğini görebileceğini gösteriyor.

25 Ocak prestijiyle, Bitcoin gökkuşağı grafiği, BTC’nin daha evvel “Temelde Bir Yangın Satışı” alanında konsolide olmasının akabinde “Alış” bölgesinde olduğunu gösteriyor. Bilhassa gidişat, en son Mart 2020’de pandeminin başlangıcında gözlemlenen tarihi bir eğilimi yansıtıyor.

Bitcoin Gökkuşağı grafiği. Kaynak: BlockchainCenter

Yatırımcılar, aracı gelecekte muhtemel Bitcoin fiyat hareketini izlemek için kullanıyor. Gösterge, logaritmik bir gerilemeyi takip eden renk bantlarını dağıtır ve uzun vadeli hareketlerine ait potansiyel bir içgörü sağlamak için geçmiş Bitcoin fiyat performansını inceler.

Bitcoin, Mart 2020’de ‘Temelde Ateşli Satış’tan çıktığında 6.000 doların altında süreç görüyordu. Çıkış, varlığı 2021 boğa koşusuna yanlışsız ralliye iten ve BTC’nin tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan yaklaşık 69.000 $’a ulaşmasıyla sonuçlanan bir Bitcoin fiyat düşüşünü tetikledi.

Bitcoin düşüş göstergeleri

Gökkuşağı göstergesi, yükseliş eğilimi gösteren bir Bitcoin geleceğine işaret etse bile, evvelki bir rapor, piyasa kıymetine nazaran en büyük kripto para ünitesinin devam eden rallisinin bir düzeltmeyle karşı karşıya kalabileceğini gösterdi. Spesifik olarak, Bitcoin teknik tahlili, varlığın kripto için düşüş eğilimi gösteren potansiyel bir birinci mevt çapraz senaryosuyla karşı karşıya kalabileceğini öne sürüyor.

Aynı vakitte, Finbold tarafından bildirildiği üzere, fintech ve kripto uzmanlarından oluşan bir panel, Bitcoin’in kıymetinin 2023’te artmaya hazır olduğunu savunuyor. 56 uzman, Bitcoin’in 2023’te yaklaşık 29.095 $’a yükselebileceğini ve yılı 26.844 $’da bitirebileceğini varsayım ediyor.

Bitcoin fiyat analizi

Diğer yerlerde, Bitcoin, durum kilit bir direnç düzeyi olarak hareket etmeye devam ederken, hala 23.000 doları geri almaya çalışıyor. Varlık şu anda haftalık yaklaşık %7 artışla 22.706 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bu ortada Bitcoin, %42,5’lik genel kripto sanayisi hakimiyetiyle 437,78 milyar dolarlık bir piyasa kıymetini denetim ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu