BKM Express hizmeti durduruluyor

Türkiye’de kullanılan ulusal dijital cüzdan tahlili olan BKM Express, 2012 yılında kullanılmaya başlanmıştı. Rekabet Kurumu aldığı bir kararla bu hizmetin 60 gün içinde sonlandırılmasına karar verdi.

BKM Express hizmeti durduruluyor

Konuyla ilgili olarak kendi internet sayfasında bir karar yayınlayan Rekabet Kurumu, açıklamasında aşağıdaki sözlere yer verdi:

Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından sunulan BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. hususunda yer alan şartları sağlamaması nedeniyle kelam konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağına ve bu nedenle Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye, Rekabet Heyetinin 23.09.2016 tarih ve 16-31/525-236 sayılı kararı ile tanınan muafiyetin 4054 sayılı Kanun’un 13. hususu çerçevesinde geri alınmasına, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin, işbu kararın münasebetinin bildirim tarihinden itibaren 60 gün içinde BKM Express hizmeti sunmayı sonlandırmasına karar verildi.

Bankalararası Kart Merkezi BKM şimdi mevzuyla ilgili resmi bir açıklama yayınlamadı ve BKM Express’in geleceği şimdilik belirsizliğini koruyor. BKM’nin ayrıyeten Troy isimli bir ödeme sistemi de bulunuyor ve şimdilik onunla ilgili bir karar alınmadığını belirtelim.

Başa dön tuşu